Galatasaray’da Düşüşün Sebepleri Ortaya Çıktı

 Galatasaray’da Düşüşün Sebepleri Ortaya Çıktı
Okunuyor Galatasaray’da Düşüşün Sebepleri Ortaya Çıktı

Süper Lig’de oynadığı son 4 maçta 8 puan kaybı yaşayan Galatasaray, şampiyonluk yolunda ağır yara aldılar. Sarı-Kırmızılılarda düşüşün sebepleri ortaya çıktı. sadece saha içinde değil saha dışında yapılan yanlışlar kritik bir noktaya varıldı.

İşte Galatasaray’da son haftalarda yaşanan düşüşün sebepleri…

TAKIM İÇİ DENGELER BOZULDU

Muslera ile üç yıllık sözleşme uzatılmasının yanında, gelecek yıl kontratları bitecek olmasına rağmen Luyindama ile Marcao’nun önüne konacak olan kontrat da takım içi dengeleri bozdu.

BAZI İSİMLERLE HİÇ GÖRÜŞME YAPILMAMASI MORALLERİ YERLE BİR ETTİ

Özellikle bu yılın sonunda sözleşmesi bitecek olan isimlerin bazılarıyla hiç görüşme yapılmaması, moralleri düşürdü.

SARACCHI BONSERVİSİNİN ALINMAYACAĞINI BİLDİĞİ İÇİN…

kiralık sözleşmesi sona erecek Saracchi’nin durumundaki belirsizlik de Uruguaylı futbolcunun performansını etkiledi. Saracchi, bonservisinin alınmayacağını bildiği için konsantrasyon kaybı yaşadı.

‘KOLAY FİKSTÜR’ TUZAĞINA DÜŞTÜ

Zorlu karşılaşmalardan zaferle çıkarak, birkaç hafta önce “Şampiyonluğun 1 numaralı adayı” olarak gösterilen Galatasaray, “kolay fikstür” tuzağına düştü.

Teknik heyet her ne kadar bu konuda oyuncuları uyarmaya çalışsa da bu gerçeği tam olarak anlatamadı. Bu da motivasyonun tam olarak gerçekleşmesine engel oldu.

FALCAO’NUN PERFORMANSI TERİM’İ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE İTTİ

Mustafa Muhammed çok iyi giderken, bir maç cezalı olması; o karşılaşmada da Falcao’nun iyi oynaması, teknik direktör Fatih Terim’in sistem değişikliğine yol açtı.

ÇİFT FORVET SONRASI YEDEK KALAN İSİMLERİN HIRSI ORTADAN KALKTI

İkisini bir arada oynatma sevdası nedeniyle takımı alışkanlıklarından uzaklaştıran Terim, daha önce iyi görünen isimleri de yine taktiksel değişiklik nedeniyle kulübeye çekmek zorunda kaldı. Bu da bazı isimlerin hırsını ortadan kaldırdı.

Tüm bunların bir araya gelmesi ve 4 haftada 8 puanın uçup gitmesine neden oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın