“Galatasaray’a Giderse Büyük Bir Adım Olur”

 “Galatasaray’a Giderse Büyük Bir Adım Olur”
Okunuyor “Galatasaray’a Giderse Büyük Bir Adım Olur”


Rizespor Teknik Direktörü Marius Sumudica, Galatasaray’ın gündeminde yer alan Steaua Bükreş’in 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Olimpiu Morutan için Rumen basınına değerlendirdi.

Ama transferin gerçekleşmesini mümkün görmediğini kaydetti. Türkiye’deki büyük takımların kadro kalitesine değinen Sumudica, “Morutan Galatasaray’a transfer olursa, onun için büyük bir adım olur. Galatasaray’ın takımına bakıyorum, bence hiçbir Rumen oyuncu Galatasaray’da oynayamaz. Menajer Becali’nin gücünü, yapabileceklerini biliyorum. Fatih Terim ile de iyi bir ilişkisi var, Hagi oradaydı ve herkes Hagi’ye saygı duyuyor. Galatasaray’a transfer olursa, Becali’nin sayesinde olur. Bence hiçbir Rumen oyuncu Galatasaray, Fenerbahçe ya da Beşiktaş’ta oynayamaz.” dedi.

MENAJERİ “GALATASARAY” DEMİŞTİ

Olimpiu Morutan’ın menajeri Giovanni Becali, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Galatasaray’ın gündeminde oyuncunun bulunduğunu kaydetmişti.

Becali, “Galatasaray onu transfer etmek istiyor, bu doğru. Birkaç ay önce benden onun için bilgi aldılar. Türkiye’dekilerle iyi bir ilişkimiz var. Onlara bilgi verdim ama benim açımdan şu anda transferin gerçekleşmesi zor. Onlar 2-3 milyon euroluk kiralama bedeliyle birlikte sonra daha yüksek satın alma bedelleri öneriyorlar.

Steaua Bükreş’te 21 maça çıkan 21 yaşındaki orta saha oyuncusu, 4 gol ve 10 asistlik performans sergiledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın