Galatasaray Transferde 3 İsim Birden Bitiyor

 Galatasaray Transferde 3 İsim Birden Bitiyor
Okunuyor Galatasaray Transferde 3 İsim Birden Bitiyor

Teknik Direktör Fatih Terim’in özellikle istiyorum dediği oyuncular için büyük bir çalışma var .

Fatih Terim’in açıkça transferini istediği Henry  Onyekuru, İrfan Can , ve Mostafa Mohammed için temaslarını arttırdı. Monaco, Onyekuru için bedelsiz kiralamaya 5.5 milyon Euro’luk zorunlu satın alma şartı ve sonraki transferinden %50 payla onay verdi.

Sar-Kırmızılı takım ise bir sonraki transferinden yüzde 20 pay teklif ederken sezon sonunda ‘zorunlu’ opsiyonu devre dışı bırakarak 4.5 milyon Euro ’lük opsiyon maddesi önerdi. Şimdi yönetim bu plana ikna etmek için Monaco ile görüşmelerini hızlandırdı. Hatta Onyekuru’nun Koru Florya sitesinden daire kiraladığı ve oğlu için geçen yıl da çalışan bakıyıcı yeniden göreve başlattığı belirtildi.

Mohamed’de riski azaltmak istiyorlar

Galatasaray 23 yaşındaki futbolcunun transferini minimum riske indirme peşinde. Sebebi ise Mohamed’in kariyerinde Mısır dışında herhangi bir deneyimi bulunmaması. Sarı kırmızılılar 1.5 yıl için kiralama bedeli olarak 1.5 milyon dolar ve 2022 Mayıs ayında da 4 milyon dolar satın alma opsiyonu teklif etti. 6 milyon dolar talep eden Mısır kulübü bu formüle ikna edilmeye çalışılıyor.

Babası da açıkladı: Galatasaray’ı istiyor

Başakşehir geçen sezon şampiyonlukta büyük payı bulunan oyuncusu için kapıyı kapatmazken Galatasaray’da forma giymek isteyen İrfan Can’ın, babası da oğlunun Galatasaray takımda kariyerini sürdürmek istediğini açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın