Galatasaray Olimpiu Morutan’ın peşinde!

 Galatasaray Olimpiu Morutan’ın peşinde!
Okunuyor Galatasaray Olimpiu Morutan’ın peşinde!

Ocak ayında başladığı genç transfer hamlesine yeni sezonda da devam edecek olan Galatasaray’da, scout önerisiyle gündeme gelen Morutan’ı transfer listesine girdi.  Steaua  forması giyen solak 10 numara, stiliyle Hagi’ye   benzetiliyor. Yönetim, Rumen kulübünün sahibi Becali ile olan iyi ilişkilerini transferde koz olarak kullanacak

Ara transferde yaptığı Mostafa Mohamed hamlesiyle ses getiren Galatasaray’da en büyük övgüyü scout departmanı aldı. Genç ve yetenekli futbolcu arayışlarını sürdüren Sarı-Kırmızılılar’ın son gözdesi  Olimpiu Morutan  oldu. Yönetim 21 yaşındaki Rumen orta alan oyuncusunu listesine ekledi.

1.5 yıldır yakından izleniyor
Steau’da forma giyen Morutan’ın 1.5 yıl takip edildiği ve yeni sezon öncesi transfer için harekete geçileceği öğrenildi. Genç yıldızın kulübüyle sözleşmesi 2023 yılında sona erecek.

18 maçta 4 gol 10 asist
Morutanhem oynadığı bölge hem de sol ayağını çok etkili kullanması nedeniyle Romanya’da   ‘Yeni  Hagi olarak gösteriliyor. Genç yıldız 18 maçta 4 gol atarken, 10 da asist yaptı.

Birçok kulübün gündeminde
Morutan birçok Avrupa kulübü tarafından yakından izliyor. Ancak Galatasaray, Steaua   kulübünün sahibi George Becali   ile olan iyi ilişkisini kullanarak bu transferi bitirmeyi hedefliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın