Galatasaray, Kriz Sonrası Güçlendi

 Galatasaray, Kriz Sonrası Güçlendi
Okunuyor Galatasaray, Kriz Sonrası Güçlendi

Galatasaray, Son iki maçta Ankaragücü’ne yenilen ve ardından da Demir Grup Sivassspor ile berabere kalarak ligde büyük bir sarsıntı geçirirken Younes Belhanda’nın sözleşmesinin feshedilmesiyle kriz büyüdü. Ancak yılların deneyimli hocası Fatih Terim bir kez daha ipleri eline ve krizin önüne geçti.

Belhanda’yı gönderilmesi üzere yönetim ile imparator Terim arasında bir sürtüşme yaşanma ihtimali yüksek görülse de Terim , yeni bir krize izin vermedi. Terim, “Konu kapanmıştır, bir kaos, kriz, problem yaratmasına izin vermeyiz. Aslan Galatasaray’dır.

Fatih Terim alınabilecek tüm riskleri almaktan geri kalmadı. Beşiktaş’la aradaki farkı ortadan kaldırmak isteyen başarılı hoca, formda iki golcüsü Falcao ve Mohamed’i birlikte sahaya sürdü ve uzun süredir tercih etmediği 4-4-2 sistemine döndü. Kanatları da Emre Akbaba ve Emre Kılınç’la oluşturdu. Taylan Antalyalı’yı bile çift yönlü kullandı. Terim’in bu hamleleri hem maçı kazandırdı hem de aradaki puan açığını yok etti .

“YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Maç sonrası oyuncularına bir teşekkür konuşması yapan Terim, “Ligde zorlu bir mücadele var. Rakiplerimiz de puan kaybedecek. Geriden gelerek çok şampiyonluklar yaşadık. Kimse stres, panik yapmasın. Kalan 11 maçımızın hepsine final havasında çıkalım. Daha önce geriden gelip şampiyon olduk yine olacağız” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın