Galatasaray-Göztepe maçını Olay!!! Değerlendirmesi

 Galatasaray-Göztepe maçını Olay!!! Değerlendirmesi
Okunuyor Galatasaray-Göztepe maçını Olay!!! Değerlendirmesi

Önemli Gelişme …. Süper Lig’in 14. Haftasında kendi Stanyumunda Göztepe’yi 3-1 yenerek Galatasaraylı taraftarlarını sevince boğdu.

spor yazarlarıda bu durumu değerlendırme altına aldı işte yapılan yorumlar ;

*LEVENT TÜZEMEN – SİHİR

sezon başında ”Terim” Falcao hariç hücum hattına dönünce Galatasaray ofansif anlamdaolumlu şekilde etkiledi. Bu hücum Kırmızılı-Sarı Takıma üç puanı getirdi. Galatasaray’ın kazanmasında iki sihirli pasın büyük etkisi oldu .Arda’nın golünde Donk’un uzun mesafeli pası ve Feghouli’nin golünde de Taylan’ın nokta atışı pası Muteşemdi.Emre Kılınç ile Arda’nın 12 dakika içinde attığı 2 golden sonra maçın Galatasaray adına kolay geçeceğini sandım ama yanıldım. Luyindama’nın başlattığı Saracchi’nin sürdürdüğü hatalar zinciri sonrası Halil’in ortasında Soner’in attığı jeneriklik golün sonrasında moral alan Göztepe oyuna tutundu bu şekilde .

*SERKAN KORKMAZ – İNSİCAM

Maç birbirlerinden bağımsız üç senaryodan oluşan bir film gibiydi. Üç farklı senarist, üç farklı aktör grubu ve üç farklı yönetmen vardı adeta. İlk 15 dakika sezonun en iyi Galatasaray performanslarından birine (hatta belki daha fazlasına) tanıklık ettik. Rakibi çıkartmayan, pres yapan, topla buluştuğu anda hızla paslaşarak Göztepe kalesine giden dinamik bir Galatasaray gördük. İlk 12 dakikada skor 2-0 olduğunda ekran başındaki pek çok kişinin “sarı kırmızılılar farklı skorla kazanacak” diye düşündüğüne eminim. 14. dakikada Halil’in pasına sihirli bir dokunuş yaparak topu “kurtarılması imkansız” bir noktaya gönderen Soner takımı adına tarifsiz bir özgüven aşısı yaptı…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın