Galatasaray Geleneği Devam Ettiriyor: Taylan Antalyalı

 Galatasaray  Geleneği Devam Ettiriyor: Taylan Antalyalı
Okunuyor Galatasaray Geleneği Devam Ettiriyor: Taylan Antalyalı

Galatasaray’ın bu sezon ligde oynadığı 23 maçın 22’sinde ilk 11’de başlayan Taylan Antalyalı, istikrarıyla damga vurdu. Sadece Antalyaspor maçında sarı kart cezalısı olduğu için oynayamayan Taylan, 3 maçta ise kenara geldi.

26 yaşındaki futbolcu, kariyeri boyunca ofansif orta saha olarak görev alırken bu sezon bambaşka bir role büründü. Savunma önünde kesici ve oyun kurucu olarak rol alan Taylan, bu görevde Fatih Terim’in beğenisini kazandı ve vazgeçilmez oldu. Son dönemde bu pozisyonda Felipe Melo ve Fernando Reges ile yüksek standart yakalayan Fatih Terim, bu sezon Taylan ile benzer bir performans sağlamış oldu.

Bu sezon skora katkısı 1 gol ve 1 asist olsa da Taylan, oyuna başka açılardan damga vurdu. Takım arkadaşlarına direkt olarak 2 pozisyon hazırlayan Taylan, maç başına ise 0.7 kritik pas ortalaması yakaladı. Yüzde 88 isabet oranıyla maç başına 55.9 başarılı pas isabeti sağlayan 26 yaşındaki orta saha, bunların 29.2’sini kendi yarı sahasında, 26.8’ini ise rakip yarı sahada attı. Taylan’ın maç başına başarılı uzun topu ise maç başına 4.3 olarak kayıtlara geçti.

Savunmada da rolünün hakkını veren Taylan, maç başına 2 pas arası, 1.8 top çalma istatistikleri yakaladı. Taylan şuta, asiste, penaltıya ya da gole dönüşen savunma hatası yapmadı.

Taylan girdiği ikili mücadelelerin yüzde 55’ini kazanarak önemli bir oran yakaladı. 26 yaşındaki oyuncu, hava toplarının ise yüzde 52’sini kazandı.

Taylan, maç başına 1.4 faul yaparken 1.7 faul aldı. 26 yaşındaki orta saha, 22 maçta 6 kez sarı kart gördü.

2019 yazında bonservissiz olarak Galatasaray’a transfer olan Taylan Antalyalı, 4 yıllık sözleşme imzalamıştı. 4 milyon TL imza parası alan Taylan, bu sezon 2.2 milyon TL (260 bin Euro) maaş alacak. Gelecek sezon 2.5 milyon TL, son sezonunda ise 3 milyon TL alacak olan Taylan, takımın en az kazananlarından biri olarak da dikkat çekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın