“Galatasaray, Belhanda’yı Göndermeli”

 “Galatasaray, Belhanda’yı Göndermeli”
Okunuyor “Galatasaray, Belhanda’yı Göndermeli”

Levent Tüzemen, Beşiktaş’ın Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın sonrasında değerlendirmeler yaptı. İşte Levent Tüzemen’in yorumları…

“DIAGNE ÖNCESİ VE SONRASI”

Oyunu iki ölçüde değerlendirmek lazım. Diagne’ye kadar olan bölüm, Diagne’den sonra olan bölüm. Beşiktaş için Fatih Terim dikkatli olmalıyız dedi. Galatasaray daha alan savunması yaparak, topu rakibe vermeyerek ilk 45 dakikayı doğru oynadı. Bu süreçte kırılma yaratabilecek 3 pozisyon var. Larin’in pozisyonunda top zeminden sekiyor, normal olsa Larin gibi bir adam onu kaçırmaz.

“KIRILMA ANLARI VAR”

Galatasaray’da çok kritik pozisyon var. Marcao’nun vuruşunda Atiba kale içine girerek topu çıkardı, bir tanesinde de taçtan topu alan Diagne’nin şut çekmeyip Oğulcan’a vermesi gereken pozisyon kırılma anları. Bir de 20. dakikada Rosier’in yaptığı faulde belki golle sonuçlanabilecek atağı Cüneyt Çakır durdurdu.

“ÖLÜMCÜL 2 HATA”

Luyindama tercihini doğru bulmuştum, iyi de oynuyordu ama iki ölümcül hata yaptı. Böyle bir adam var, hava toplarını vermemiş, topu oyuna iyi sokmaya özen gösteriyor derken bir ıska, bir de topu kaptırıyor 2-0 oluyor. Galatasaray zaten 1-0’dan sonra dönemezdi. Beşiktaş, fizik olarak Galatasaray’dan daha güçlü.

“BELHANDA YERİNE OYUNCU LAZIM”

Senin elinde sorumluluk almayan, inanılmaz toplar kaptıran bir Belhanda var. Geri dönmüyor. Galatasaray’ın Belhanda yerine iyi bir oyun kurucu bulması lazım, artık olmuyor. 3 gol attı diye bunun mirasını yememesi lazım Belhanda’nın

“ÖZİL GELİYOR; JOSEF’İ BEĞENMEDİN”

Mesut Özil’i alıyor Fenerbahçe. Sezon başında Josef’i beğenmedin, beğenmediğin Souza seni yaktı yine. Beşiktaş’ta Josef’in inanılmaz bir katkısı var.

“BENCE DE KIRMIZI KART”

Galatasaray kırmızıya kadar doğru oynadı ama Diagne o topa vurduktan sonra ayağını kırsa sarı olurdu. Benim ölçüme göre pozisyon kırmızı, kafasına vurdu. Bana göre birçok ayağa basmayı da es geçti Cüneyt Çakır.

“ÇAKIR TEK HATA YAPTI”

Cüneyt Çakır yine de iyi maç yönetti, tek hatayı Galatasaray’a yaptı. Uluslararası seviyedeki bir hakem için avantajdan önemli kural olabilir mi? Sen niye kesiyorsun pozisyonu? Bu yine de Galatasaray için mazeret değil.

“LUYINDAMA İLE OLMAZ”

Beşiktaş 10 kişiyle Kadıköy’de derbi kazandı, Galatasaray’ın da 10 kişi ile bunu yapabilecek seviyede olması lazımdı. Burada bir Diagne, bir de Luyindama hatalı. Sen milli takım oyuncususun, böyle 2 hata olur mu? Luyindama bu hatalarla devam edecekse, Galatasaray’ın işi var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın