Fransız Devi Arda Güler’i İstiyor!

 Fransız Devi Arda Güler’i İstiyor!
Okunuyor Fransız Devi Arda Güler’i İstiyor!

Fransız Ligue 1 takımlarından Marsilya’nın, Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’i transfer etmek için görüşmelere başladığı öğrenildi. Marsilya’nın, Haziran ayında İstanbul’a giderek Arda Güler ile görüşmeler yapacağı iddia ediliyor.

Sevilla maçında gösterdiği başarılı performansla adından söz ettiren 18 yaşındaki Arda Güler, Marsilya’nın da dikkatini çekmiş durumda. Fransız kulübünün, Fenerbahçe’nin genç yıldızına talip olduğu ve transfer çalışmalarına başladığı belirtiliyor.

Marsilya Kulübü Başkanı Jacques-Henri Eyraud’un, Arda Güler’i yakından takip ettiği ve genç yıldızı kadrosuna katmak istediği bildirildi. Fransız basını da Arda Güler’i yeni Mesut Özil olarak nitelendiriyor ve genç oyuncunun kariyerinin parlak olacağına inanıyor.

Arda Güler, bu sezon Fenerbahçe formasıyla 21 maçta görev yaparken, 3 gol ve 2 asistlik performans sergiledi. Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı ve geleceği parlak olarak görülen genç yıldızın Fenerbahçe ile sözleşmesi 2025 yılına kadar devam ediyor.

Fenerbahçe’nin, Arda Güler’in ayrılığına sıcak bakmadığı ve genç oyuncunun geleceğini kulüpte görmek istediği belirtiliyor. Ancak Marsilya’nın teklifinin ne kadar cazip olacağı ve Fenerbahçe’nin bu teklifi kabul edip etmeyeceği henüz netlik kazanmış değil.

Fenerbahçe’nin transfer çalışmalarına da devam ettiği ve sürpriz teklifler aldığı biliniyor. Arda Güler’in Marsilya’ya transferi gerçekleşirse, Türkiye’den bir futbolcunun Fransa’ya gitmesi de futbolseverler arasında konuşulacak konular arasında yer alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın