Fener’e Transfer Önerisi Geldi

 Fener’e Transfer Önerisi Geldi
Okunuyor Fener’e Transfer Önerisi Geldi

Fotomaç yazarı Ender Bilgin Fenerbahçe’yi ele alarak flaş bir yorum yaptı. Fenerbahçe için de flaş bir transfer önerisinde bulundu. İşte o Sözler ;

Fenerbahçe , karşısındakine karşı oynamaya çalışan bir takım olduğu için etkili ve üretken hücumlar yapıyor.Geçiş oyununu iyi uygulayan sarı-lacivertli takım, çalışılmış ikiye birler ve savunma arkasına atılan toplarla rakip kale için tehlike yaratıyor.

Son Olimpiakos mücadelesinde de Başakşehir ve Sivasspor karşılaşmalarında da bunu gördük. Yani silah tersine döndü. Anlaşılan o ki, Vitor Pereira her şeyden önce kapanan ve alan daraltan takımlara karşı yeni hücum alternatifleri bulmak ve farklı formasyonlar geliştirmek zorunda.

Sakatların iyileşmesi ve beraber oynama pratiğinin artması zamanla daha iyi bir görüntü sağlar. Ama bazı bölgelerde açık bir kalite eksikliği var. Pereira’nın üçlü savunma düzenine, yeni hücum setleri eklemesi skor üretmek için kaçınılmaz gözüküyor. Ocak’ta takviye de şart. Ama Portekizli teknik adam her şeyden önce kendi ezberlerini bozmak zorunda.

HERKES TEKNİK DİREKTÖR!

Vitor Pereira, Olympiakos maçından önce yaptığı basın toplantısında iki dikkat çekici cümle sarf etti. “Herkes teknik direktör, herkes benden daha iyi biliyor” diyen Portekizli teknik adam, “Bazen sorudan ziyade, yorum gibi sorular oluyor” diyerek basın mensuplarının kulağını da çınlattı. Açıkçası maçlardan sonraki basın toplantılarında bu durumu sık sık yaşıyoruz. İçinde soru barındırmayan, durum tespiti ya da yorum şeklindeki cümleler birbirini izliyor.

Göz önünde olan pek çok meslekte durum farklı değil. Örneğin bizim işimizde de aynı durumu yaşıyoruz. İnsanlar her yerde futbol konuşuyor. Herkes az ya da çok futbolu biliyor. Sıkıntı sizin o işin profesyoneli olduğunuzu kabul edememelerinde. Pereria’nın “içeride sizin ne yaptığınızı bilmiyor ama sürekli konuşuyorlar” sözüne bir şey diyemem. Haklı!

Çünkü futbolcularla birlikte yaşayan, çalışan ve risk alan kendisi. Ancak yorumcuların değerlendirme yapmak, taraftarların da takımları hakkında konuşmak gibi bir durumları var. Zaten hoca da “İnsanların hakkımda konuşmasına alışmam gerek” diyerek bu gerçekle yüzleşmiş. Öyle ya, bir aşçının yaptığı yemeği sadece aşçılar eleştirse yemek yiyenlerin ne önemi kalırdı?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın