Fener’de Dev Kriz

 Fener’de Dev Kriz
Okunuyor Fener’de Dev Kriz

Fenerbahçe’de teknik direktör çalışmaları yürütülürken, iç transferde korkutan bir gelişme yaşandı.

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla kadrosunda tuttuğu genç yıldızların sezon sonunda bedelsiz olarak takımdan ayrılma ihtimalleri doğdu. İşte tüm detaylarıyla; sarı-lacivertlilerde yaşanan son dakika gelişmesinin detayları…

Fenerbahçe’de sezon sonu sözleşmeleri sona erecek olan Berke Özer ve Ferdi Kadıoğlu, dün itibariyle yani 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Avrupa’dan her kulüple görüşebilecek. Bu sezon sarı-lacivertli takımın parlayan yıldızları Türkiye hariç Avrupa’nın her liginden teklif alabilir ve görüşmeler yapabilir.

RESMİ ANLAŞMA İMZALAMADI

30 Haziran 2022’de sözleşmeleri sona erecek iki genç futbolcu henüz Fenerbahçe ile resmi bir anlaşma imzalamadı. Sarı-lacivertli kulüp hem Ferdi hem de Berke ile görüşmelerini yaptı. Önümüzdeki hafta içinde yeni görüşmelerin yapılması bekleniyor.

AVRUPA’DAN YAKIN TAKİP

Ancak dünden itibaren Avrupa’dan herhangi bir kulüp de iki genç yıldızla görüşme yapma şansına sahip. Zaten iki genç yıldız Avrupa’daki birçok takımın takip listesinde bulunuyor. Birçok önemli kulübün scout ekipleri Ferdi Kadıoğlu ve Berke Özer‘i uzun zamandır izliyor.

GENÇ OLMALARI DİKKAT ÇEKİYOR

Bu sezon da Fenerbahçe’de başarılı olan iki genç yıldızın takipçi sayısı daha çok arttı. Özellikle son dönemde Avrupa’ya açılan Türk futbolcuların sayısı da artmış durumda. Bu açıdan bakıldığında 22 yaşındaki Ferdi ile 21 yaşındaki kaleci Berke, yaşları, potansiyelleri ve performanslarıyla gelecek vaat ediyor.

BEDAVAYA KAPTIRABİLİR

Bu nedenle Fenerbahçe’nin elini çabuk tutması gerekiyor. Aksi takdirde iki potansiyelli genç yıldız bedavaya Avrupa kulüplerine kaptırılabilir.

Sarı-lacivertlilerde bu sezon saha içinde yıldızlaşan Ferdi Kadıoğlu ve Berke Özer saha dışında da çok iyi arkadaşlar. İki yıldız aynı yaşta oldukları için de saha dışında birlikte vakit geçiriyor, iyi anlaşıyor.

İKİSİ DE FORMDA

Bu sezon özellikle Vitor Pereira yönetiminde iki genç yıldız da parladı. Özellikle Ferdi Kadıoğlu performansını yukarı çekti ve Fenerbahçe’deki en iyi dönemini geçirdi. 22 yaşındaki Ferdi, 22 resmi maçta oynadı, 2 gol 2 asist yaptı. Altay Bayındır’ın sakatlanmasıyla kaleyi devralan 21 yaşındaki Berke Özer de 14 resmi maçta eldivenleri giydi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın