Fenerbahçe Teknik Adamını Buldu

 Fenerbahçe Teknik Adamını Buldu
Okunuyor Fenerbahçe Teknik Adamını Buldu

Vitor Pereira sonrası teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe Gündemine bir çok ismi aldı.

Teknik direktör için yoğun mesai harcayan yönetim, tam bir destek ile karşı karşıya geldi.

İSMAİL KARTAL’DAN TAM DESTEK

Fenerbahçe’ye İsmail Kartal’dan ‘göreve hazırım’ mesajı geldi. Sözleşme süresi ve maddi konularda hiçbir şartının olmadığını belirten İsmail Kartal, Ali Koç ve yönetimini duygulandırdı.

GÖREVE HAZIR, ŞARTI YOK ….

Sarı-lacivertli kulüple yapılan görüşmede göreve hazır olduğunu kaydeden Kartal, hiçbir şart öne sürmeden takımın başına geçebileceğini iletti. Hatta tecrübeli çalıştırıcının, Joachim Löw’le oluşacak bir çalışma ortamında yer almaya da sıcak baktığı ve zorluk çıkarmayacağı kaydedildi. Ne sözleşme süresi ne de maddi konularda herhangi bir sıkıntısı ya da şartı olmayan 60 yaşındaki İsmail Kartal’ın her zaman hazır olarak beklediğini ilettiği vurgulandı.

İSMAİL KARTAL’IN TAVRI ALİ KOÇ VE YÖNETİMİN TAKDİRİNİ TOPLADI

Bu durum başta Başkan Ali Koç ve yönetimin de takdirini topladı. İsmail Kartal’ın daha önce 2010-14 arası yardımcı antrenörlük yapması, 2014-15 sezonunda teknik direktör olması ve camiayı çok tanıması da önemli artıları olarak dikkat çekiyor.

İsmail Kartal, Fenerbahçe tarihinde önemli bir yere sahip. 1982-1992 arası 10 yıl sarı-lacivertli formayı giyen Kartal, 235 maçta 15 gol attı. Daha sonra 1996-1999 arası Fenerbahçe’de yardımcı hocalık yapan ve hatta Löw’le çalışan tecrübeli hoca, 2003-04’te de altyapıda görev aldı ve PAF takımıyla başarılar kazandı. 2010-14 arası Aykut Kocaman ve Ersun Yanal’ın yardımcısı olan İsmail Kartal, 2014-15’te de teknik direktörlük yaptı. Fenerbahçe’nin son kupası olan TFF Süper Kupası da Kartal’ın yönetiminde geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın