Fenerbahçe’ye Süper Yetenek

 Fenerbahçe’ye Süper Yetenek
Okunuyor Fenerbahçe’ye Süper Yetenek

Genç ve gelecek vadeden oyuncu arayışını aralıksız sürdüren Fenerbahçe, Galatasaray’ın radarında olan Standard Liege formasını terleten 17 yaşındaki genç yıldız Cihan Çanak için harekete geçti.

Standard Liege’in Türk oyuncusu Cihan Çanak bu sezon gösterdiği performansla adından söz ettiriyor. 17 yaşındaki genç oyuncu oynadığı 6 maçta yaptığı 2 asistle ve etkili oyunuyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Her iki kanatta da oynayabilen yetenekli oyuncunun sözleşmesi 2024 yılında sona erecek. Standard, oyuncuyu elinde tutmak için girişimlere başladı ancak Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Cihan için ciddi ilgisi var. Oyuncu ikna edilebilirse Standard’a sadece yetiştirme bedeli ödenerek transfer edilebilir. Cihan’ın piyasa değeri 1.5 milyon euro.

17 yaşındaki genç yıldız adayı şu anda Belçika U17 Milli Takımı’nın formasını giyiyor. Milli Takım seçimini henüz yapmayan Cihan Çanak için TFF de pusuda.

Federasyon Cihan’ı alt yaş kategorileri için ikna etmek ve Türkiye’ye kazandırmak istiyor. Oyuncunun ileride A Milli Takım’da oynayabilmesi ve olası Türkiye transferinde yerli statüde görev yapabilmesi de buna bağlı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın