Fenerbahçe’ye Dünyaca Ünlü Forvet

 Fenerbahçe’ye Dünyaca Ünlü Forvet
Okunuyor Fenerbahçe’ye Dünyaca Ünlü Forvet

Yeni sezon için ara vermeden çalışmalarına devam den Fenerbahçe durmak bilmiyor.

Teknik Direktör Vitor Pereira önderliğinde çalışmalarına devam eden Kanaraya   Adana Demirspor karşılaşmasının hazırlıklarına devam ediyor. Sarı-lacivertliler yeni sezonun ilk maçına hazırlanırken, yönetim forvet transferi için düşündüğü dünyaca ünlü ismi kadrosuna katmak için imkanları zorlama kararı aldı.

Özellikle Bakşan Ali Koç’un kadroda görmek istediği yıldız oyuncu için harekete geçildi. Yönetim, transfer  için düğmeye basarken, transfer için tüm imkanların zorlanacağı öğrenildi. İşte Fenerbahçe’nin transfer gündemine gelen yıldız futbolcu…

Fenerbahçe; Burak Kapacak, Serdar Dursun, Emir Ortakaya, Çağtay Kurukalıp ve Steven Caulker’ı ile renkleri bağladı. Sarı-lacivertliler aynı zamanda Kim Min-jae için transfer görüşmelerine başlandığı açıklandı.

DEMBELE SEFERBERLİĞİ 

Fenerbahçe, Olympique Lyon’dan Fransız forvet  Moussa Dembele ‘nin transferine kaynak yaratmak için seferber oldu. Fenerbahçe Token’den gelecek olan en az 175 milyon TL’lik kaynak, limit konusunda yönetimin elini rahatlatacak.

ALİ KOÇ İSTİYOR 

Sarı-Lacivertliler’in ayrıca en az bir yüksek satış yapması muhtemel. Ali Koç, imza attırmayı çok istediği Moussa Dembele için elindeki imkanları sonuna kadar zorlamaya kararlı.

Fenerbahçe ’de gündeme birçok forvet ismi geldi. Ancak hiçbiri, Moussa Dembele kadar taraftarı heyecanlandırmadı. Lyon’un Fransız yıldızı için girişimlerin başlaması, 12. Adam’ı fazlasıyla coşturdu

Dembele’ye Çubuklu formayı giydirmek hiç kolay değil. Ancak yönetim, bunu başarmak için tüm imkanlarını seferber etti. TFF’nin açıkladığı 497 milyon TL’lik limit, Fenerbahçe’yi transferde en çok zorlayan konuydu.

TOKEN ELİNİ RAHATLATACAK 

Ancak Fenerbahçe Token’den en az 175 milyon TL’lik gelir elde edilecek olması, yönetimin elini biraz olsun rahatlatacak. Yine de Moussa Dembele gibi bir yıldıza imza attırmak için bu yeterli değil. Sarı- Lacivertliler, maaş bütçesinde de yer açmak zorunda.

CAULKER DA GİDEBİLİR 

Vitor Pereira’nın kararı sonrası kadro dışı bırakılan Caner, Sinan, Lemos, Ademi, Sadık ve Thiam ile yolların ayrılması halinde 5 milyon Euro’dan fazla tasarruf yapılmış olacak. Bu isimlere, bu sezon imza atan ama Pereira’nın istemediği Caulker da eklenebilir. İngiliz oyuncunun maaşının da senelik 1.5 milyon Euro civarında olduğu öğrenildi.

MURIQI FORMÜLÜ 

Sarı-Lacivertliler, bunların dışında bir de büyük satış yapabilir. Geçen sezon Muriqi’in 17.5 milyon Euro’ya gönderilmesiyle kadro sil baştan kurulmuştu. Yine benzer bir satış olursa, bu paranın büyük bölümü Dembele için kullanılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın