Fenerbahçe’den TFF’ye 250 Milyon TL’lik Tazminat Davası

 Fenerbahçe’den TFF’ye 250 Milyon TL’lik Tazminat Davası
Okunuyor Fenerbahçe’den TFF’ye 250 Milyon TL’lik Tazminat Davası

Süper Lig’e iddialı bir başlangıç yapan Fenerbahçe, Kupa hasretine son vermek için ellinden geleni yapıyor..

Bir yandan Süper Lig mücadelesi veren Fenerbahçe’de flaş gelişimler var…

Fenerbahçe Spor Kulübü, 3 Temmuz  Kumpası sebebiyle uğraşmış olduğu her türlü zararın tazmini içinn TFF’ye 250 milyon Türk Lirası tutarında tazminat  davası açtığını açıkladı.

Tüm kamuoyu tarafından bilindiği üzere “2010 – 2011 SEZONU TÜRKİYE SÜPER LİGİ’NİN ŞAMPİYONU  FENERBAHÇE’DİR DİR.”

Fenerbahçe’nin ilgili sezonda şampiyon olması ve o dönem Türkiye’nin UEFA ülke puanı sıralamasındaki yeri itibariyle elde ettiği doğrudan UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı, 3 Temmuz Kumpası ile engellenmiştir.

Bu kumpası gerçekleştirenlerin, hak, hukuk ve adalet amacından uzak birer FETÖ üyesi oldukları; süreç boyunca tüm yargılamalar neticesinde alenen ortaya çıkmıştır.

Kumpasın başladığı 3 Temmuz 2011 tarihi itibariyle Fenerbahçe Başkanı, yönetimi ve taraftarlarının dik duruşu ile başlayan; Adalete Fener Yak kampanyası ile ortaya konan adalet arayışı neticesinde yapılan yeniden yargılamada tüm Fenerbahçeli yöneticilerin beraatlerine karar verilmiştir.

Ayrıca, Fenerbahçe’ye 3 Temmuz Kumpasını kuranlar yargılandıkları Kumpas Davası’nda ağır cezalara çarptırılmışlardır.

Tüm bu gerçekler ve haksızlıklar gün yüzüne çıkmasına rağmen Fenerbahçe’nin 3 Temmuz Kumpası sebebiyle doğan maddi ve manevi zararları hiçbir şekilde tazmin edilmemiştir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın