Fenerbahçe’de Yabancı Hocada Kararı

 Fenerbahçe’de Yabancı Hocada Kararı
Okunuyor Fenerbahçe’de Yabancı Hocada Kararı

Fenerbahçe’de bir sezon daha hayal kırıklığıyla sonuçlandı, yeni teknik adamın kim olacağı sorusu ise merak kazandı.

Ajansspor’un haberine göre, Başkan Ali Koç, gelecek sezon takımı yabancı bir hocaya emanet etmek için kararını verdi. Geçen sezon Sivas maçından sonra Emre Belözoğlu’nun yaptığı hatalar nedeniyle teknik direktör arayışları ise sürüyor.

İLK TEKLİF YAPILDI

Sarı-lacivertlilerin teknik direktörlük için teklif götürdüğü ilk isimse Bruno Labbadia oldu. Fenerbahçe’nin teknik ekibinde yer alan Erdinç Sözer’in eski hocası Bruno Labbadia ile temas sağladı. Ancak Labaddia Türkiye’de çalışmak istemediğini belirterek bu teklife sıcak bakmadı.

55 yaşındaki çalıştırıcı Almanya’da 2021’de Hertha Berlin’den ayrılmıştı ve şu an takım çalıştırmıyor. Labaddia’nın kariyerinde Wolfsburg, Hamburg, Stuttgart, Leverkusen, Greuther Fürth ve Darmstadt takımları var. Alman teknik adam ağırlıklı olarak 4-2-3-1 sistemini tercih ediyor.

LÖW İHTİMAL DIŞI

Fenerbahçe’nin listesinde bulunan bir başka Alman çalıştırıcı ise Joachim Low. EURO 2020 sonrasında Almanya Milli Takımı teknik direktörlüğünden ayrılacak Löw de şampiyonanın ardından dinlenme kararı aldı. Alman teknik adam, 1998/1999 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın