Fenerbahçe’de Onyekuru Alt Yapısı

 Fenerbahçe’de Onyekuru Alt Yapısı
Okunuyor Fenerbahçe’de Onyekuru Alt Yapısı


Önce Szalai, ardından dünyaca ünlü Mesut Özil transferleriyle Ocak transfer dönemine damga vuran Fenerbahçe’den kısa süre içerisinde yeni bir adım daha atılabilir. Fenerbahçe’nin bonservisi Monaco’da bulunan eski Galatasaraylı Henry Onyekuru için yakın takipte olduğu, Nijeryalı oyuncu için kısa süre içerisinde devreye girebileceği öğrenildi

Sabah Gazetesi’nden Volkan Demir’in haberine göre; Onyekuru’ya aracılar vasıtasıyla durumunun sorulduğu, Nijeryalı yıldızın ilk tercihinin Galatasaray olması dolayısıyla Fenerbahçe’nin somut bir adım atmadığı kaydedildi. Ancak Galatasaray’ın Onyekuru’yu tam 22 gündür beklettiği ve bonservisi Monaco’dan olan oyuncunun bu durumdan hayli rahatsız olduğu ifade edildi.

Onyekuru’nun, transferinin bitirilmesi için Galatasaraylı yetkililere süre verdiği, bu süre zarfında kiralık sözleşmenin imzalanmaması halinde Fenerbahçe dahil her takımla görüşmelere başlanabilir . Oyuncunun, babası gibi gördüğü Fatih Terim’e yaşadığı sıkıntıyı aktardığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

5.5 MİLYON € SATIN ALMA OPSİYONU VAR!

Henry Onyekuru, Galatasaray’dan söz aldığı için tam 22 gündür Monaco’da A Takımla antrenmanlara çıkmıyor. Gideceği takımın belli olmasını bekleyen Onyekuru’nun yarım sezonluk maliyeti (kiralama bedeli dahil) 1.5 milyon Euro. Onyekuru hangi takıma giderse, sözleşmesinde 5.5 milyon Euro ‘lük satın alma opsiyonu bulunacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın