Fenerbahçe’de Nino pişmanlığı!

 Fenerbahçe’de Nino pişmanlığı!
Okunuyor Fenerbahçe’de Nino pişmanlığı!

Brezilyalı stoper Nino, yaz transfer döneminde Fenerbahçe’nin gündemine gelmiş, fakat bonservisi pahalı bulunduğu için vazgeçilmişti.

Fenerbahçe’nin transfer edemediği Nino harika bir sezon geçirdi. Fluminense’nin bel kemiği olan Nino çıktığı 51 maç ile şu anda stoper krizi yaşayan Fenerbahçe’de akıllara gelen ilk isim oldu. İşte elden kaçan yıldız ismin performansının detayları…

FENERBAHÇE’DE SAKATLIKLAR NINO’YU AKILLARA GETİRDİ
Jorge Jesus’un transfer için sunduğu isimlerden biri olan Nino için sarı-lacivertliler uzun uğraşlar verse de, maliyet sebebiyle transferden vazgeçmişti. 25 yaşındaki isim transfer edilemeyince de Jesus’un eski öğrencisi Gustavo Henrique ve Luan Peres kadroya katılmıştı.

Her ne kadar Gustavo Henrique ve Luan Peres iyi bir performans gösterse de iki isimde sakatlandı ve takımını yoğun geçen tempoda yalnız bıraktı.

Son dönemde savunma rotasyonunda sorun yaşayan Fenerbahçe’de gelen üst üste sakatlıklar sonrası rotasyon daralmış ve başta Attila Szalai olmak üzere birçok isme de yük binmişti.

NINO PERFORMANSIYLA İSTİKRAR ABİDESİ OLDU
Bu sezon takımı Fluminense ile 51 maça çıkan Brezilyalı savunmacı 4257 dakika sahada kalarak takımın vazgeçilmezlerinden biri olduğunu gösterdi. Gol ve asist katkısı sağlayamayan Nino, sezon boyunca 1 kez sakatlandı ve takımını 10 gün yalnız bıraktı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın