Fenerbahçe’de Jorge Jesus Rennes maçı sonrası Altay’a sahip çıktı: Bunu yapmayın! – Spor Haberleri

 Fenerbahçe’de Jorge Jesus Rennes maçı sonrası Altay’a sahip çıktı: Bunu yapmayın! – Spor Haberleri
Okunuyor Fenerbahçe’de Jorge Jesus Rennes maçı sonrası Altay’a sahip çıktı: Bunu yapmayın! – Spor Haberleri

Fenerbahçe’nin deneyimli teknik adamı Jorge Jesus, Rennes maçında yenilen goller sonrasında taraftarların tepkisine maruz kalan deneyimli eldiven Altay Bayındır’a sahip çıktı.

Jesus, sarı-lacivertli taraftarlara seslenerek, “Oyuncular arasında ayrım yapmayın. İyi anlarda, bizim güçlü olmamız için her zaman bize destek oluyorlar. Ama oyuncular arasında ayrım yapılmasını istemiyorum. Bugün Altay’a tepkiler oldu. Ona gösterilen tepki, bana gösterilmiş tepkidir. Ben böyle bir şey görmek istemem, böyle ortamda bulunmak istemem. Bu şekilde olmaması gerekiyor. Evet takımlarını seviyorlar ama oyuncular arasında ayrım yapmasınlar, çünkü ben ayrım yapmıyorum. Rennes karşılaşmanın başında bizi şaşırttı. Majer’i oynattıkları pozisyon itibarıyla beklemedik bunu. 30 dakikada defansif dengede zorlandık. Bizimde müdahale etmemiz gerekiyordu. Karşılaşma içerisinde iletişimde bulunup Arao ile Crespo arasında pozisyon değiştirdim. Son 15 dakikada 3-1’e getirince maçı tekrardan çevirebileceğimize inandık. Bir gol atarsak bu mücadelede beraberlik, galibiyet geleceğine inanıyorduk. Zajc’ın frikik golünden sonra daha da inandık” diye konuştu.

“ZICO’NUN ADIMLARINI TAKİP ETMEK BİR MUTLULUK”

Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin eski teknik adama Zico’nun Avrupa’daki rekorunu egale ettiği yönündeki bir soruya şöyle yanıt verdi: “O’nun rekorunu kırmayı tabii ki isterim. Bu kazanarak devam ettiğimizin göstermesi olur. Zico iyi bir arkadaşım. Flamengo’da çalışıyorken ben kendisi bir numaralı idoldü orada. Kendisiyle röportajlar yapıp bir araya geliyorduk. Bu rekorda O’nun adımlarını takip etmek bir mutluluk.”

“MAJER OYUNDAN DÜŞTÜKTEN SONRA DAHA FAZLA BOŞLUK BULDUK”

karşılaşmanın ilk yarısında Rennes’in çok fazla boşluk bulduğunun kaydeden Jesus, “Çok etkililerdi. Majer oyundan düştükten sonra daha fazla boşluk bulduk, taktiksel pozisyon daha iyi seviyeye çıktı. Mücadelede değişti bizim açımızdan. Daha fazla topu tuttuğunuz zaman gol atmaya daha çok yaklaşıyorsunuz. Rennes, Avrupa’nın en üst seviye takımlarından biri. Fransa Ligi’ni ikinci veya üçüncü sırada bitirecektir. Fransa Ligi’nde Paris’ten sonra en çok gol atan takım. Biz karşılaşmaya iyi başlangıç yapamadık, daha sonra hatalarımız düzelttik. Defansif organizasyonumuz daha iyi seviye geldi. İkinci yarı farkı kapatan faktörler bunlardı. Rakibimiz ilk yarıda üst düzey bir şekilde önde bastı. Bizim diğer rakiplere yaptığımız gibi. İlk yarı bu şekilde geçti. Ama hiçbir rakım 90 dakika bu tempoyu, baskıyı yapamaz. Fenerbahçe’de öyle. Futbol bir oyun. Bizim açımızdan belirleyici olan faktör buydu. Şuan Fenerbahçehem mental hem psikolojik olarak çok güçlü. Bize karşı kazanmak kolay değil” diye konuştu.

“UMARIM SON MÜCADELEDE ALTIN ANAHTARI ALAN BİZ OLURUZ”

Rennesli futbolcu Bouriguaud’ın karşılaşma sonu yaptığı açıklama ve teknik adam Genesio’nun verdiği cevabın sorulması üzerine Jesus, “Her oyuncu, her teknik adam böyle bir skoru koruyamadığı zaman suçlu hisseder. Antrenör ve oyuncular sorumluluğu üstüne alır. Fenerbahçetakımının hakkının verilmesi gerekiyor. Hakem son düdüğü çalmadan hiçbir karşılaşma bitmiyor. Fenerbahçegibi bir takıma karşı oynuyorsanız, savaşan inanan takımlara karşı oynuyorsanız bu durum daha da zorlaştırıyor. İşin sırrı inanmak. Bugün kaybetmedik ama kazanamadık da. İki takımda grubun son karşılaşmasındabirincilik için mücadele edecek. Bu sezon takım Avrupa da güzel bir yola devam ediyor. Umarım son mücadelede altın anahtarı alan biz oluruz. Daha fazla gol atıp gruptan birinci çıkarız” diye konuştu.

“TAKIMA BİR FUTBOLCU DAHA KATILACAK OLSAYDI STOPER OLMASINI İSTERDİM”

Jorge Jesus, savunmadaki sakat oyuncular ile ilgili, “Biz 3 günde, 4 günde bir karşılaşma yapmanın bedelini ödüyoruz. Genelde bu tarz durumlarda takım içerisinde daha çok süre alan oyuncular sakatlıkta limitte olurlar. Tahmin ettiğim bir durumdu. Attila, Gustavo, Serdar Aziz neredeyse 90 dakika oynuyorlar. Bunu ön görüyorduk. İçinde bulunduğumuz durumun bedeli bu. Haftada bir oynasaydık böyle bir risk olmazdı. Saha içerisinde 3 stoperli oynuyoruz ama savunmada arkayı dörtlüyoruz. Elimde bir stoper daha olsaydı iyi olurdu. Luan’ın ne zaman döneceğini bilmiyoruz. Gustavo minimum 2 karşılaşma olmayacak. Bu durumların üstesinden gelmeyi bilmemiz lazım. Takıma bir futbolcu daha katılacak, hangisi olsun istersiniz diye sorarsanız stoper olmasını isterdim” dedi.

“HERKES ÇOCUKLARINI EŞİT SEVER”

Jesus, herkesin çocuklarını eşit sevdiğini ifade ederek. “Futbolda da Fenerbahçetaraftarı içinde bu şekilde olması gerekiyor. Para size galibiyet getirmiyor ama en güzel futbolcuları almanıza yardımcı oluyor. Rennes’in ön bölgedeki 3 oyuncusunun toplamı 70 milyon Euro. Rennes takımı bir oyuncuya 20-30 milyon ödeyebiliyorlar. Biz herhangi bir takıma karşı oynamadık çok iyi bir takıma karşı oynadık. Taraftarın takıma hep inanması gerekiyor bugün de bunu yaptılar. Oyuncuları ve taraftarı tebrik ediyorum. Biz bugün taraftar inandığı için beraberliği yakalayabildik. Sadece kazandığı zaman takını alkışlayan taraftar benim için sıfırdır. Her karşılaşma eşit olması gerekiyor. Ben buraya bu yüzden geldim. Ben buraya gelirken Fenerbahçetaraftarının takımlarını ne kadar çok sevdiğini bildiğim için geldim” şeklinde konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın