Fenerbahçe’de Flaş Karar

 Fenerbahçe’de Flaş Karar
Okunuyor Fenerbahçe’de Flaş Karar

Yeni sezon için kollarını sıvayan Fenerbahçe’de flaş gelişmeler yaşanıyor..

Bir yandan transferler için mesaide olan Başkan Ali Koç Son dakika aldığı Flaş karar ile gündem oldu….

Sarı-Lacivertlilerde teknik direktör konusu hala belirsizliğini korurken başkan Ali Koç yeni yönetim listesinde ‘futbol şubesi sorumlusu’ ataması yapmazken bu görevi kendisinin yürüteceği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay düzenlediği basın toplantısında ‘3 senedir disiplin ve aile ortamını oluşturamadık ama artık bu işle ben ilgileneceğim’ diyen Ali Koç, Samandıra’ya daha sık gidip futbolcular ve teknik heyetle bizzat alakadar olacak.

FUTBOL ŞUBESİ ALİ KOÇ’TA

Fenerbahçe Kulübü’nde yeni yönetim kurulunun önceki akşam gerçekleştirdiği görev dağılımında futbol şubesine herhangi atama yapılmamasının sebebi ortaya çıktı. Konuyla ilgili bir yetkili, “Başkanımız Ali Koç yeni sezonda futbol şubesiyle bizzat kendisinin ilgileneceğini birkaç kez ifade etmişti. Futbol şubesinde yönetici Selahattin Baki’nin imza yetkisi olsa da sorumlu bizzat başkanın kendisi” ifadelerini kullandı.

SZALAI VE SERDAR DURSUN TRANSFERİNDE BAŞROLDEYDİ

Ocak ayında takıma katılan ve çok başarılı olan Attila Szalai’yi kendisinin aldığını daha önce dile getiren Koç, bu sezon da Serdar Dursun transferinde aktif olarak rol almıştı. Devam eden hoca arayışını da Koç yürütüyor.

TÜM İPLERİ ELE ALACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Geçen sezon şampiyonluğun kaçmasının sebebini “Takımda tam bir aile havası oluşturulamadı” diye açıklayan Koç, sözlerinin devamında “Başarı için gereken havayı ve disiplini 3 senede sağlayamadık. Ama artık bu işle bizzat ben ilgileneceğim” ifadelerini kullanarak, futbol şubesindeki tüm ipleri eline alacağını ima etmişti.

“TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA PANİĞE GEREK YOK”

Diğer taraftan, sezon açılışı yapılmış olmasına rağmen teknik direktörün hâlâ belli olmaması taraftarların eleştirilerine yol açarken, kulüp yetkilileri paniğe gerek olmadığını vurguladı. Fenerbahçe’nin ilk maçını ağustos ayının 2. haftasında oynayacağını belirten sarı lacivertliler şöyle dedi:

GALATASARAY ÖRNEĞİ

“Maç takvimi henüz netleşmese de bizim ilk maçlarımız ağustos ayının 2. haftasında oynanacak. Önümüzde tam 40 günümüz var. Paniğe kapılmaya ve şu anda takımı yöneten teknik ekibi yıpratmaya hiç gerek yok. Rakibimiz (Galatasaray) eski bir futbolcunun yönetiminde sezonu açtı ama kimseden bir eleştiri almadı. Oysa bizim şu an takımı yöneten teknik ekipte A lisans antrenör diplomasına sahip Volkan Demirel, B lisanslı Zeki Murat Göle ve Fatih Yıldız var. Taraftarlarımızın endişe etmesini gerektirecek bir durum yok.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın