Fenerbahçe’de Flaş Ayrılık

 Fenerbahçe’de Flaş Ayrılık
Okunuyor Fenerbahçe’de Flaş Ayrılık

Fenerbahçe’nin deneyimli savunma oyuncusu Kim Min-Jae’nin talipleri artmaya devam ediyor.

Fransız basını geçtiğimiz günlerde, Rennes’in Güney Koreli savunma oyuncusu ile uzun süreli bir kontrat konusunda anlaştığını öne sürmüştü.

18 MİLYONU KABUL ETTİLER ANCAK…

Rennes’in Fenerbahçe’ye ise oyuncunun serbest kalma bedeli olan 18 milyon euro’yu ödemeyi kabul ettiği ancak bu ücreti taksitle ödemek istediği için sarı-lacivertliler tarafından geri çevrildiği belirtilmişti.

Rennes Sportif Direktörü Florian Maurice, West Ham United’a transfer olan Nayef Aguerd’in yerini 25 yaşındaki savunmacıyla doldurmak istediklerini belirtmişti.

“KIM AVRUPA’YA GELMEK İSTİYORDU”

Maurice açıklamasında, “Kim olabildiğince yükseğe çıkmak isteyen hırslı bir oyuncu. Avrupa’ya gelmek istediğini biliyordum ve bunu Fenerbahçe’yle başardı.

Bu transferin bizim açımızdan olumlu yönde ilerlediğini biliyorum. Umarım bu transferi kısa sürede gerçekleştiririz ama imzalar atılmadığı sürece kesin konuşmayacağım.” ifadelerini kullanmıştı.

Napoli, takımın en önemli isimlerinden biri olan Kalidou Koulibaly’yi ezeli rakibi Juventus’a kaptırmak üzere…

İSTANBUL’A GELECEKLER

Mavi-Beyazlılar, Senegalli savunmacının yerini Kim Min-Jae ile doldurmak için harekete geçti. Napoli, bir yandan Koulibaly transferi için Juventus ile görüşmeleri sürdürürken, bir yandan da İstanbul’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde İtalyan ekibinden yöneticilerin Kim Min-Jae için soluğu Türkiye’de almaları bekleniyor.

20 MİLYONUN ALTI KABUL EDİLMEYECEK

Sarı-Lacivertliler, 20 milyon Euro’luk serbest kalma bedelinin altındaki bir rakamı kabul etmeyecek. Napoli ise kıran kırana pazarlık yapıp, bu rakamı düşürmek ya da uzun vadeli bir şekilde ödemek için Fenerbahçe’yi ikna etmeye çalışacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın