Fenerbahçe’de Bruma Krizi

 Fenerbahçe’de Bruma Krizi
Okunuyor Fenerbahçe’de Bruma Krizi

Yabancı sayısını 17’den 14’e düşürmek zorunda olan Fenerbahçe Novak ve Lemos dışında Bruma ile de yollarını ayırmaya planlıyor. Bruma için transfer sezonu devam eden Yunanistan, Belçika ve Rusya’dan takım bulmak için Fener Yönetimi adeta zamana karşı yarışıyor.

Jorge Jesus yönetiminde sezona şampiyonluk parolası ile çıkan Fenerbahçe ‘de yaz transfer döneminde yapılan takviyeler sonrasında Sarı-Lacivertli ekipte yabancı futbolcu sayısı 17 oldu. Ancak Fenerbahçe bu 17 yabancıdan 3’ü ile yollarını ayırmak zorunda. Sarı-Lacivertli kurmayların Filip Novak ve Mauricio Lemos ile ile birlikte PSV’den transfer edilen Bruma’yı göndermeyi planlıyor. Filip Novak ve Lemos ile görüşmeler devam ederken Bruma’da ciddi sıkıntılar olduğu öğrenildi. PSV’den zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralanan Portekizli kanat oyuncusunun mutlak surette Avrupa’da futbol yaşamına devam etmek istediği körfez ülkelerinde oynamak istemediği öğrenildi. Durum böyle olunca Bruma için transfer sezonu devam eden ülkelerden kulüp arayışına girildi.

PSV’NİN DE ONAYI GEREKİYOR

Avrupa’da Yunanistan Rusya ve Belçika’da transfer dönemi sona ermiş değil. Elini çabuk tutmak isteyen yönetim menajerlerle temasa geçerek Bruma’ya acil takım bulma arayışına girmiş durumdalar. Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran PSV’nin gelişmelerden haberdar edilmesi ve onayının alınması gerekiyor. Bruma’ya kulüp bulunamayıp 14 kişilik yabancı kontenjanı listesine de alınmazsa Fenerbahçe oyuncunun maaşını ödemeye devam edeceği için ciddi bir zarar söz konusu olacak.

GERÇEK BİR HAYAL KIRIKLIĞI

Büyük umutlarla Fenerbahçe’ye transfer edilen Bruma, istenilen katkıyı bir türlü veremedi. Teknik patron Jorge Jesus Portekizli oyuncuyu kadroda düşünmüyor.

JESUS’UN BRUMA SÖZLERİ

Jorge Jesus,”Bruma, grup aşamasındaki listeye dahil edilmedi. Sadece 6 maç var. Bir ayrılık sakatlıktan çıktı. Ligde 14 yabancı seçeceği. Portekiz’de de 17’ydi. Bazı kararlar almalıyız. Gruptan çıkarsak, belki listeye dahil olabilir. İsimler önemli değil, en iyileri seçmeliyiz.” açıklamasını yaptı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın