Fenerbahçe’de 370 milyonluk sürpriz teklif

 Fenerbahçe’de 370 milyonluk sürpriz teklif
Okunuyor Fenerbahçe’de 370 milyonluk sürpriz teklif

Sarı lacivertli takımın eski futbolcusu Eljif Elmas’ın formasını terlettiği Napoli, Rennes’e transfer olmak üzere olan Kim Min-Jae için henüz vazgeçmiş değil. Eljif Elmas’ın da transferde devreye girdiği öğrenilirken, İtalyan ekibinin 21 milyon euro (370 milyon TL) bonservis teklifinde bulunduğu belirtildi.

Geçen sezonun başında Çin ekibi Beijing Guoan’dan alınan ve kısa sürede Fenerbahçe ‘nin en önemli oyuncularından biri haline gelen Kim Min-Jae’nin, Rennes’e gideceği öğrenilmişti. Fransız ekibinin bu transfer için Sarı-Lacivertliler’e, 19.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği konuşuluyordu.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU PEŞİN

Transfer görüşmeleri sebebiyle yaklaşık 3 gündür Kanarya’nın idmanlarında yer almayan Kim’le ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırdı. Çünkü Güney Koreli oyuncunun Rennes’in yolunu tutacağı konuşulurken, bir başka talibi Napoli’nin yeni bir teklifle Fener’in kapısını çaldığı öne sürüldü. İtalyanlar’ın, yaklaşık 21 milyon Euro’luk bir bonservis bedelini gözden çıkardığı ve bu paranın büyük bir çoğunluğunu da peşin olarak vermeyi kabul ettikleri bildirildi.

ÖDEMELERİ YAPACAKLAR…

Kim’in, Guoan’dan eski hocası Bruno Genesio’nun, 25 yaşındaki stoperi kendi takımına gelmesi için ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Ancak Kim’in, Devler Ligi’nde direkt gruplarda mücadele edecek İtalyanlar’dan yana tercihini yapmak istediği iddia edildi. Kendisi için en uygun şartların kabul edilmesini isteyen Kanarya’nın ise tecrübeli savunmacıdan gelecek parayı ilk olarak, hocası Jorge Jesus ile yeni gelen futbolcuların ödemelerinde kullanmayı planladığı bildirildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın