Fenerbahçe, Teknik Direktör ‘de Ters Köşe..

 Fenerbahçe,  Teknik Direktör ‘de Ters Köşe..
Okunuyor Fenerbahçe, Teknik Direktör ‘de Ters Köşe..

Gelecek sezon çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe bir yandan teknik direktör arayışlarına devam ediyor.

 Sarı-lacivertlilerde son karar yabancı bir teknik adamla anlaşmak olsa da, bir türlü beklenen sonuca ulaşılamıyor.

Şu ana kadar Alman ve Portekizli hocalar üzerinde araştırmalar yapılırken, arka arkaya gelen ‘ret’ yanıtları işin ciddiyetini ortaya koydu

Teknik direktör arayışındaki Fenerbahçe’de son 2 yılda Alman ekolü üzerinde duran Ali Koç ve yönetimi, aslında bir isim üzerinde yoğunlaşıyor.

54 yaşındaki Alman çalıştırıcı Roger Schmidt, sarı-lacivertli yönetimin beğendiği bir isim olarak öne çıkıyor.

Bu sene de şimdiki adaylar arasında Schmidt ismi yer alıyor ancak iki senedir şartlar bir türlü elverişli olmuyor.

Geçen yıl da Erol Bulut öncesinde Schmidt’in adı geçse de PSV ile anlaşma sağlayınca olmamıştı. PSV ile 2022’ye kadar sözleşmesi olan ve bu sezon Hollanda’da ligde 2.’lik alan 54 yaşındaki teknik adam için yeni bir girişim hedefleniyor.

Ancak daha önce Almanya’dan Eintracht Frankfurt’un yaptığı teklifi reddeden PSV’nin, Fenerbahçe’ye de olumlu bir cevap vermesi beklenmiyor.

Adı son günlerde Fenerbahçe ile geçen İspanyol teknik direktör Rafael Benitez için ilk açıklama geldi. Benitez’in menajeri Manuel Garcia Quilon, sarı-lacivertli kulüple görüşmediklerini aktardı ve anlaşma yönündeki haberleri yalanladı.

Quilon, “Fenerbahçe haberlerini duyduk ancak şu ana kadar bize ulaşan bir öneri yok. Bize bir teklif gelmedi. Rafael Benitez şu anda tatilini yapıyor. Bu yaz bir takımla anlaşmak istiyor. İstediği şartların oluşması halinde yeniden futbola dönebilir” dedi.

25-26 Haziran’da gerçekleşecek kongreye kadar Fenerbahçe’nin yeni hocasının belirlenmesi bekleniyor. Başkan Ali Koç’un kongreye teknik direktörü belli olmuş bir şekilde girmesi hedefleniyor. Haziran ayının 3. haftasını işaret eden Başkan Koç, o tarihe kadar bu işi bitirmek istiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın