Fenerbahçe Kazanadı Buzlar Eridi…

 Fenerbahçe Kazanadı Buzlar Eridi…
Okunuyor Fenerbahçe Kazanadı Buzlar Eridi…

Başakşehir ile Karşılaşmasında 4-1’lik Galibiyet kazanan Fener ‘de yavaş yavaş buzlar eriyor, Yeni bir başlangıç yaptı .Skor olarak gerilemesine rağmen bu sefer ki galibiyet herkese moral oldu.

Fenerbahçe, Başakşehir karşısında sezonun en önemli maçına çıktı. Birçok önemli eksikle zor bir sınav veren Sarı-Lacivertliler için olumsuz bir skorun ağır şartlar olabilirdi. Ancak Kanarya, keskin virajı başarıyla döndü. Alınan 4-1’lik galibiyet, haftalardır takımın üzerinde olan kara bulutları tam anlamıyla dağıttı. Fenerbahçe ligde yeni bir sayfa açtı.

Lider Alanya ile puan farkı 1’e düştü. Takımın en çok eleştirilen yönlerinden biri olan, geri düştüğünde tepki verememe sorunu Başakşehir karşısında aşıldı. Henüz 6. dakikada kalesinde gol gören Fenerbahçe’de futbolcular bu kez sağlam durdu, verdikleri mücadelenin karşılığını peş peşe gollerle aldı. Bu durum, en az galibiyet kadar moral oldu. Sarı-Lacivertli futbolcular, bu kritik maçta dışarıya güçlü bir mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Takım içindeki gruplaşma iddiaları, oyuncularla teknik patron Erol Bulut ‘un arasında ciddi sorunlar olduğuna yönelik spekülasyonlar haftalardır konuşuluyordu. Futbolcular, atılan gollerden sonra hep birlikte sevinip soluğu hocalarının yanında alarak mutluluklarını Erol Bulut’la paylaştı. Öğrencilerinin bu hareketi, haftalardır eleştirilerin hedefinde olan ve ağır baskı altına giren 45 yaşındaki çalıştırıcıyı oldukça duygulandırdı. Fenerbahçe, Başakşehir karşısında gerçek anlamda 3 puandan çok daha fazlasını kazandı.

Sakatlardan da Müjdeli Haber Geldi….

Fenerbahçe Ligde bu hafta sonunu bay geçecek. Fenerbahçe’nin bir dahaki maçı 4 Ocak’da Kasımpaşa ile. Aradaki bu süreç, sakatların takıma dönmesi için tal anlamıyla bir fırsat olacak. Diego Perotti’nin durumu belirsiz. Ancak Mbwana Samatta, Enner Valencia, Mauricio Lemos ve Tolga Ciğerci’nin Kasımpaşa maçına kadar hazır gelicekleri bekleniyor. Covid-19 testi pozitif çıkan Ozan Tufan’ın karantina süreci de mücadeleye kısa bir zaman kala bitecek. Eğer Ozan’ın önümüzdeki hafta yapılacak testleri negatif sonuç verirse, Milli yıldız da sahasına geri gelecek . Erol Bulut, çok uzun bir aradan sonra Kasımpaşa maçına tam kadroya yakın bir oyuncu topluluğu ile hazırlanma şansı bulacak bu sekilde .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın