Fenerbahçe Gümbür Gümbür Geliyor!

 Fenerbahçe Gümbür Gümbür Geliyor!
Okunuyor Fenerbahçe Gümbür Gümbür Geliyor!

Portekizli teknik direktör Vitor Pereira  ile özlenen havayı yakalayan Fenerbahçe’de yüzler gülüyor.  UEFA Avrupa Ligi’nde deplasmanda karşılaştığı Alman ekibi  Eintacht Frankfurt’a karşı sergilenen futbol camiayı hem gururlandırdı hem de umutları artırdı.

UEFA Avrupa Ligi’nde Eintacht Frankfurt’u deplasmanda elinden kaçıran Fenerbahçe’de   üzüntü ve sevinç bir arada yaşanıyor. Sarı-lacivertliler son dakikada kaçan penaltı nedeniyle gruplara galibiyetle başlayamazken, ortaya konulan futbol camianın yüzünü güldürdü. Bundesliga’nın köklü bir kulübüne karşı takımın kora kor oynaması, 90 dakika mücadeleyi hiç bırakmaması, tüm futbolcuların aynı ciddiyetle sahada savaşması sevinç yarattı.

SADECE 5 ŞUT İZNİ VERDİ!
SüperLig ve UEFA Avrupa Ligi’nde 7 maça (5G/2B) çıkan Kanarya henüz mağlubiyet yaşamadı. 13 gol atıp, sadece 4 gol yedi. Szalai, Kim ve Serdar Aziz’den (Tisserand) kurulu üçlü savunma karşısında Frankfurtlu oyuncular 90 dakikada sadece 5 şut çekebildi; sık sık ofsayta düştü. Orta sahada Gustavo   yüreğini ortaya koyarken; Osiyi, Ferdi  ve Rossi ile kanatlar işlemeye başladı.  Valencia’nın formu, Mesut’un yükselen grafiği umutları artıran diğer faktörler.

yakaladıklarını söyledi. Portekizli hoca, “Maç içinde bazı anlarda kaliteli oyun sergileyebilirsiniz, bunun mümkün olmadığı anlarda savaşmanız, organize olmanız, takım ruhu göstermeniz gerekir. Frankfurt karşısında takımımdan her şeyi gördüm. Oyuncularımdan en çok istediğim şey de bu. Şimdi beynimizdeki çipi değiştirip lige odaklanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın