Fenerbahçe, Golcüsünü Fransa’da Buldu

 Fenerbahçe, Golcüsünü Fransa’da Buldu
Okunuyor Fenerbahçe, Golcüsünü Fransa’da Buldu

Yeni sezon için sıkı şekilde çalışmalarına devam eden Fenerbahçe’de sıcak gelişimler yaşamıyor. kupa hasretine son vermek için Başkan Ali Koç transferler ile bire bir ilgileniyor.

Fenerbahçe, ilk olarak santrfor transferi için kollarını sıvadı . Kanarya , Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nantes forması terleten Kevin Augustin gözünü kestirdi.

Bir dönem Avrupa’nın dev kulüplerini peşine olduğu yıldız oyuncu Kevin’e Fenerbahçe , resmi teklif yapmaya hazır .

24 yaşında olmasına rağmen sergilediği performans ile Augustin, Paris Saint-Germain’in ardından Alman devi Leipzig, Fransız devi Monaco ve İngiliz ekibi Leeds United forması terletmeyi başardı. yıldız oyuncu son olarak Nantes’ın yolunu tuttu.

1.80 boyundaki futbolcu 2018 yılında Leipzig forması giydiği dönemde 25 milyon Euro piyasa değerine sahipti. Ancak transfer olduğu kulüplerde bir türlü forma şansı bulamayan Augustin, o dönemin ardından giderek geriye doğru gitti.

Güncel piyasa değeri 2.5 Milyon olan yıldız oyuncu , geçtiğimiz sezon Nantes formasıyla sadece 3 maça çıkabilen Augustin, Ligue 1’de gol atma başarısı gösteremedi. Kanarya genç oyuncuyu transfer edip yeniden çıkışa geçirerek hem gol kralı olabilecek ve takımı sırtlayabilecek bir golcü elde etmek, hem de eğer planlama başarılı olursa Vedat Muriqi gibi rekor bonservis bedeliyle bir satış yapmayı planlıyor.

Fransız basınında çıkan haberler de Kanarya’nın Augustin ile ciddi şekilde ilgilendiğini doğrular nitelikte. Verilen bilgilere göre Nantes’ın da yollarını ayırmak istediği Augustin, oldukça uygun bir bedelle Fenerbahçe’ye transfer olabileceği yönünde.

Ayrıca golcü futbolcunun Fransız ekibiyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın