Fenerbahçe: ”Alanyaspor Maçı Tekrar Edilmeli”

 Fenerbahçe: ”Alanyaspor Maçı Tekrar Edilmeli”
Okunuyor Fenerbahçe: ”Alanyaspor Maçı Tekrar Edilmeli”

Süper Lig’in 38.haftasında oynanan Alanyaspor maçından 0- 0 beraberlik ile ayrılan Fenerbahçe’de sular durulmuyor …

Fenerbahçe, maçta kural hatası olduğu gerekçesiyle TFF’nin kapısını dayandı.

Hakem Uğurlu’nun, Valencia’nın düşürüldüğü pozisyon için verdiği penaltı kararını VAR uyarısı ardından ofsayt gerekçesiyle iptal etmesi büyük tartışmaya sebep oldu

İlk yarıda Enner Valencia’nın yerde kalması sonrası penaltı kazanan Fenerbahçe, VAR incelemsi sonrasında pozisyonun ofsayt olduğu gerekçesiyle penaltı kararı iptal edilmişti.

FENERBAHÇE’DEN TFF BAŞVURU 

Fenerbahçe, Alanyaspor maçının tekrarlanması için TFF’ye başvuracağını açıkladı. Sarı lacivertliler resmi siteden yaptığı açıklamada; ‘Fenerbahçe Futbol A Takımımızın maçlarında, bu sene yaşadığımız ve aleyhimize olan açıklanamaz kararlara, dün gece itibarıyla bir yenisi daha eklenmiştir. Süper Lig’in 38.haftasında, Aytemiz Alanyaspor ile oynadığımız maçın 27.dakikasında, oyuncumuz Enner Valencia’ya ceza sahasında yapılan hareket sonucu maçın orta hakemi Yaşar Kemal Uğurlu penaltı kararı vermiş; hemen ardından VAR uyarısıyla penaltı pozisyonundan önce ofsayt olduğu gerekçesiyle penaltı kararı iptal edilmiştir.

Penaltı kararının iptali, dünya genelinde futbolun kurallarını belirleyen IFAB’ın ilgili maddelerinin açık bir ihlalidir.

Söz konusu hatanın hakem değil kural hatası olmasından dolayı maçın tekrarı gerektiği de tartışmasız şekilde ortadadır. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na gereken başvurular gün içerisinde yapılacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın