“Fenerbahçe 3-4-3 ile şampiyon olamaz”

 “Fenerbahçe 3-4-3 ile şampiyon olamaz”
Okunuyor “Fenerbahçe 3-4-3 ile şampiyon olamaz”

Ünlü usta yorumcu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin Sivasspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi TRT Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Dilmen’in dikkat çeken sözleri..

19 tane takımın teknik direktörü olsam ve 4 büyük takımın teknik direktörü olsam, bir tek Rıza Çalımbay takımlarına karşı ev sahibi olmak istemem, zorlanmayan takım yoktur. Her maçta zorlanırsın çünkü Rıza Çalımbay’ın kafasında 1 puan alalım iyidir var, şu dakikalarda mutlu.

Pereira topu bir an önce rakipten almak istiyor. Antalya bekleyen bir takımdır 87’de çözdü, Altay’ı 2. yarıda çözdü, Adana Demirspor üstüne geldi, 5-6 pozisyona girdi. Fenerbahçe’nin üzerine gidebilecek potansiyelde Sivasspor vardı.

İlk kez hasret kalınan bir tribün vardı Fenerbahçeliler için, normal sayının da üzerinde gibi geldi, inşallah kurallara uyulmuştur.

Skordan bağımsız, gerçekten bir hediye verdi Pereira. İçeride oynuyorsun, ilk yarıyı izliyorum, Mesut da geldiğinden beri en iyi maçlarından birini oynuyor, kuvvetli, oyun içinde güzel paslar da atıyor. Mesut 1,5 yıl oynamamış, oynamaya çalıştı, geçen yıl bir beklentim de yoktu, kuvvetlenir dedik, işaretleri gördük. Fenerbahçe’nin bu sezon oynadığı resmi müsabakalarda, 4 lig ve 2 kupa maçı, 7 hazırlık maçı, 1 tanesinde 90 dakika oynamadı. 11 oyuncu uçmuş yani, bu yürümüş. Bugün de Pereira’ya takıldı.

Bazı oyuncuları nasıl görmek istiyorsan öyle görürsün. 8 olumlu olsa, 2 olumsuza bakabilirsin. Görüyorum ki ilk hafta 11’de başlayan ve kaptan çıkan oyuncuyu, Perşembe günü Helsinki maçında kaptanlığını aldı, hafta sonu oynatmadı, Antalya maçında oyuna girdi, sonra 3. hafta yine oynatmadı. Yıldız yönetmek… Sergen Yalçın krallarını yönetiyor, Fatih Terim krallarını yönetiyor. Bazı çaylak oyuncular, Muhammed ve Arda gibi oyuncularla istişare edersin, kaybetmemek, incitmemek istersin. İlk yarıda beğendim, 2. yarıda koruyacaksın. Mesut gibi oyuncular olsa, kaprisi olmasa da bakar, performansa bakar, yerine kimin oynadığına bakar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın