Fatih Terim’den Zemin Tepkisi! ve Muslera’ya Övgü..

 Fatih Terim’den Zemin Tepkisi! ve Muslera’ya Övgü..
Okunuyor Fatih Terim’den Zemin Tepkisi! ve Muslera’ya Övgü..

Süper Lig’de Erzurumspor’u konuk eden  Galatasaray ‘da İmparator Terim maç öncesi konuştu.

Muslera Övgüsü
Muslera’yı Benle beraber geldi. O günden bu tarafa ben gittim geldim, pardon gönderildim geldim ama Muslera devam etti. 10 yıl hizmet etmek bir yabancı ülkede, önemli bir iş. Muslera devamlı oynuyor. Yabancı ve bir kaleci için çok önemli. Plaketi ben vereceğim. Gurur ve mutluluk duyacağım.”

“Halı Gibi Sahada Oynadık”
“Zeminde kalalım. Bu bizim sahaya özgü değil. Alanyalılara tebrikler, geçen hafta mükemmel bir saha vardı. Futbolun temel ögelerinden biri zemindir. Hele hele pandemi herkes en iyi sahayı görmek ister. Kasımpaşa’dan bu yana 13. gün ama şartlar iyi değil. Türkiye’de zemine bakış açısını, felsefeyi değiştirmemiz lazım. Biz rakipleri değil meteorolojiye bakıyoruz. Hocalar sahaya baksın, yağmur çok mu diye. Alanya sahası sel gibiydi, tehir oldu. Ertesi gün bir daha oldu. Halı gibi sahada oynadık.”

“Biz, yayıncı, TFF… Yayıncının yerinde olsam kötü sahada oynatmam. Başka saha buluruz. Şimdi eğer 21. yüzyılda hala sahayı konuşuyorsak ortada bir yanlışlık var. Maalesef. Türkiye’de sahaların en az yüzde 50’si kötü. Avrupa’da her gün kar, yağmur yağıyor. Biz de küçük bir yağışta o maç ve sonraki maçlar gidiyor. Bu konudan hiç mutlu değilim.”

“İğneyi kendimize batırıyorum. Yayıncı kuruluş mukavalesine böyle bir şart koymalı. Herkes en iyi şartları sağlamakla uğraşmalı. Kötü sahalar olmamalı. Futbolun kalitesi için olmamalı. Maçtan daha önemli konu budur. Biz de dahil herkes bu konuya daha fazla eğilmeli. Biz eğileceğiz. Muhakkak sebepleri var. Bundan dolayı tatsız bir olay olursa sorumlusu sizsiniz. Kendimden başlayarak söylüyorum. Bu konuda bir hayli rahatsızım. Herkes de lütfen biraz dikkat etsin bu konuya. Futbol güzel sahada oynanır.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın