Fatih Terim’den Sert Sözler: “Bize Tuzak Kuruyorlar”

 Fatih Terim’den Sert Sözler: “Bize Tuzak Kuruyorlar”
Okunuyor Fatih Terim’den Sert Sözler: “Bize Tuzak Kuruyorlar”

Fatih Terim, 1-0 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası flaş röportajda açıklamalarda bulundu.

“Bir defa kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. İkinci yarıda bazı şeylere mecbur kaldık. Herhangi bir açık vermek istemedik. 2 stopere de müsaade ettik oynamalarına. İkinci bölgede sağlam durduk. .”Oyun anlayışımız dışında bir oyun oynadık. Pozisyon bulduk, golü bulduk. Oyunu koparmamız gerekiyordu. Hakemlerle beraber… Hep birlikte oyun kopmadı. İlk yarı ne düşündüysek uyguladık. İkinci yarı pek pozisyon vermedik.

Çok iyi oynayıp puan kaybettiğimiz maçların dengelenmesidir bu. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık. Bir de tabii bir tuzağı daha bertaraf ettik. Alanyaspor’a başarılar diliyorum. İyi bir maç olacak demiştim. Zevkli bir karşılaşma oldu.

Bireysel bakmamak lazım, takım bu. Takım defansını iyi yapınca, bazı oyuncular yoruluncaya kadar da iyi yaptık. Oyunun bir parçası bu. İlk maçta 96’da yedik, 10 kişiyle oynadık. Biz devamlı 10 kişi oynuyoruz zaten, hiç sorun yok. Bunu hücumdan başlayan bir oyun anlayışı olarak görmek lazım. Özellikle zone defansı hep beraber pozisyon almada doğru yapıyoruz. Aksiyon alanına giren oyunculara karşı temaslı oyunu geliştirmemiz lazım. Doğru duruş, doğru karşılayış… Pozisyon vermediğimiz maçlar da oldu ama bugün verdik. Hakkını yemeyelim rakibin. Kolay kolay vermiyoruz sonuçta.

Ne kadar yemezsek o kadar atma ihtimalimiz var. 2. golü bulsak… 6 pozisyonumuz varsa 4’ü yüzde 100. Sonuç itibariyle oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum. Kolay yerlerden çıkmıyoruz. Çoğu önemli deplasmanlar. İçeride dışarıda… Çok şükür Allah’a, Mutluyuz 3 puan için.

Kırmızı kart pozisyonu. Luyindama’nın kafasına değil, ayağın nereye kalktığına bakmak lazım. Derbide de oldu. Ben çıkıp kırmızı kart dedim. Genç bir hakem veriyorsunuz. 4. hakemi de genç veriyorsunuz. Ceza almak istemiyorum. Daha önce pek Süper Lig’de görmeye alışık olmadığım bir hakem. VAR’a da Süper Lig tecrübesi olmayan bir hakem veriyorsunuz. Bu nasıl bir anlayıştır?


“BİR TUZAĞI DAHA BERTARAF ETTİK”

Haftanın en kritik maçı bu. Ben hayretler içerisindeyim. Genç hakemler olmalı, hiç itirazımız yok. Bari bir tarafı tecrübeli, olayları doğru görecek biri. İkinci sarı yok, kırmızı yok, penaltı yok. Ben bunları pek dillendirmem. Bir tuzağı daha bertaraf etmek zorunda kaldık. Ondan dolayı da mutluyum. Başka bir anlamı yok. Hiç tatlı bir şey değil bu. Böyle şey olur mu! 

Bu kadar tartışılır pozisyonlar olmamalı. Net söylüyorum. Size penaltıdır, bana değildir, kırmızıdır, değildir. Bunlara itirazım yok. Bu nedir arkadaş! Yani eğer bazı şeylerden korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı. Kaderle oynayamazsın sen! Başka etkiler ve tepkilerle düdüğü çalmayacaksınız. Cesaret yoksa çalmayacaksın. Sen büyüklerin veya başka takımların kaderiyle oynayamazsın. 

Allah büyük. Tzavellas, ilk yarı benim önümde kart yiyor. Atlıyor, eline çarpıyor. 4. hakemin 1 metre önünde. Çarpmadı diyor. Oyunun kaderi arkadaş. Biz aynı şekilde eksilmesek amenna. Ben anlatıyorum tereddütsüz. Alanya 1. maçta Etebo atılmadı mı, bakın sarı kartlara, bunun yarısı kadar değil. Bir şey istemiyoruz, herkes için adalet! Hiç hoş bir manzara değil. Kısa kesiyorum. Ceza yemek istemiyorum. Zaten kolluyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın