Fatih Terim’den İrfan Can Kahveciye Gönderme : “Ona Sorun”

 Fatih Terim’den İrfan Can Kahveciye Gönderme : “Ona Sorun”
Okunuyor Fatih Terim’den İrfan Can Kahveciye Gönderme : “Ona Sorun”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir’i 3-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın sonrasında basın toplantısında konuştu.

Her gün daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum. Yeni katılan arkadaşlarla beraber dinamizm ve enerjinin daha yüksek olacağı inancını taşıyorum.

Hafta sonu derbi oynayacağız. Her maç önemli ama derbiler daha önemli. Rakip sahada oynamamız ve yahut burada oynamamız derbilerde fark etmiyor. Seyircili seyircisiz oynuyoruz hep. Ben takımıma inanıyor güveniyorum. Çıkıp her zamanki futbolumuzu daha mücadelesi, inancı yüksek bir şekilde oynayacağız.

Benim verdiğim listenin aşağı yukarı büyük bir bölümü yerine geldi. Gelmeyenlerle ilgili isteyene değil, ”gelmeyene niçin gelmediğini sormak lazım

Gedson için buradan ayrıca Rui Costa’ya çok teşekkür ederim. Kendisiyle Şükrü de konuştu, ben de konuştum. Sonradan da teşekkür ettim kendisine. Önemli oyuncu, onu aldık. Gönül istiyor, başka yerlere başka oyuncular alalım. Yapabileceğimizin en iyilerini yapmaya çalıştık.

Henry oyuncumuz gibi bir elemanımız. Keşke daha önce getirseydik ama olmadı. Halil çok şey beklediğimiz bir genç yetenek.

Başkan, yönetim, tüm arkadaşlar elinden gelen çabayı gösterdi. Bu transfer dönemi, bundan önceki transfer dönemi bize büyük bir mesaj verdi. Bize derken Galatasaray diyorum. Arkadaşlar siz hep beraber bir araya gelmek zorundasınız. Tek vücut olma mecburiyeti var. 

Hiç transfer yapmayınca da hayıflanan biri değilim. İleride Galatasaray’a ve bize yetenekte, yaşta oyunculara yöneleceğimizi söylemiştim. Biz hep beraber olunca bunu daha da ileriye götürdük. Yakında merak etmeyin açıklayacağım. Geri kalanını da bir sonrakinde yaparız. Futbol dinamiktir. Gidecekler, gelecekler olacak.

Ozan’ın aramasına çok mutlu oldum. İmzadan önce aramak istedim deyince mutlu oldum açıkçası. Galatasaray bir evladını dünyanın en büyüklerinden Liverpool’a gönderiyor. Biz de çok mutlu oluyoruz.

Her maçın hikayesi ayrıdır. Her maçın önemi de değişiktir. O yüzden muhakkak ki son maç biz kazanmışız ama bir daha kazanırsak bir anlam taşır, güzelleşir. Orada yenip öne geçmeyi ben de, oyuncularım da çok istiyor. Umarım başarırız. Başaracak güçteyiz. Biz Galatasaray’ız!

Youssouf’u biz de beğenmiş istemiştik. Onun için başarılar diledim ben de. İstediğimi de ifade etmiştim. Başka takıma gittiği zaman da onların iyiliğini istemek bizim görevimiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın