Fatih Terim: “Yumruklarımı Sıkıyorum, Yutkunuyorum”

 Fatih Terim: “Yumruklarımı Sıkıyorum, Yutkunuyorum”
Okunuyor Fatih Terim: “Yumruklarımı Sıkıyorum, Yutkunuyorum”


Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Göztepe’yi 3-1 skor ile yendikleri maçın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Şöyle bakıyorum; yarı asra hizmet etmişim ben kulübüme ve de bir örnek vereyim, bazen oyunculara ‘bay’ geçince 3 gün önce de kendimi evde cezalandırıyorum hiçbir yere gitmiyorum. 6 ay sonra Merve geldi ABD’den, görmüyordum. Çok özleşmiştik. 1-2 gün bırakmadık onu”


YUMRUKLARIMI SIKIYORUM YUTKUNUYORUM….

“Benim şöyle bir üçgenim var, Galatasaray, ailem, sevdiklerim. Bu üçgeninin içindeyim bunca yıl. Ailesiyle, ailesi gibi bildiği sevdikleriyle, Galatasaray’la beraber olan biriyim. Bazen ben de yumruklarımı sıkıyor yutkunuyorum. Ve Galatasaraylılara verdiğim söz aklıma geliyor.

Biz Galatasaray’ız. Hiçbir zaman pes ve vazgeçmek yok yolumuzda . Maçlar kazanılır, kaybedilir. Şampiyonluklar kazanılır, kaybedilir. Bunlar doğaldır. Biz hiçbir şeyi bırakmayız.

6’YLA İLGİLİ DE Mİ BİR ŞEY DİYEYİM

Galatasaraylı futbolcular, geriden gelerek, pes etmeyerek, iddialarından vazgeçmeyerek ve karakterleriyle şampiyonluklar kazanmıştır. Bugün de söylüyorum. Vazgeçmeyeceğiz. Şu ana kadar olan bölüm, bize yakışan değil. Benim Galatasaray’daki dönemlerimde pek aldığım netice değil. Hata varsa benimdir. Ben seçiyor oynatıyorum. Benim yanlışımdır. Onlar iyi niyetleriyle oynuyorlar. Zaman zaman hataları oluyor, futbol hatalar oyunu.

GÖZTEPE MAÇ YORUMU

“Oyuna iyi başladık. Muslera’ya top değmeden gol yedik. Tek tesellim var güzel gol yedik. İlk yarıda 1 tane 18 içinde topla buluştular, gol yedik. İyi reaksiyon gösterdik. Pas oyununu, toplu oyunu iyi oynadık. Gedson – Feghouli yerleşimleri, saha rotasyonları, bize arkasını manipüle etme imkanı verdi. Kerem solda oynamasına rağmen 2 golünü de sağdan attı. Onu gezdirdik biraz. Oyunumuz Halil ve Kerem’e uygundu. Oyunun kontrolünü maç boyunca kaybetmedik. Bugün zaman zaman baskıyı denedik. Onda da muvaffak olduk. Bu özlediğim bir şeydi. İnşallah onun dakika sayısını, zamanını artırabilirsek ve daha doğru yaparsak çok memnun olacağım”

KOLAY OLMAYACAKTI AMA…

Göztepe takımı özellikle ileri oynayan elemanları çok kabiliyetliler, Kolay olmayacaktı ama 2 puan fark geldi. 3 puan doğru yerde doğru zamanda geldi. Galatasaray, benim olduğum dönemlerde 5-6 maç böyle seriye alışık değil. Bundan sonra sezon sonuna kadar daha iyiye gideceğiz inancını taşıyorum. Soyunma odası, bench, takım daha istekliydi. Beraberdiler. O da sahaya yansıdı. Memnunum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Göztepe’ye başarılar diliyorum.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın