Fatih Terim: “Sivasspor’a Kırmızı Kart Çıkmalıydı”

 Fatih Terim: “Sivasspor’a Kırmızı Kart Çıkmalıydı”
Okunuyor Fatih Terim: “Sivasspor’a Kırmızı Kart Çıkmalıydı”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sivasspor ile 2-2 berabere kaldıkları maç sonu açıklamada bulundu.


Sivasspor’a yarım pozisyon vermeden 2 gol yediklerini ifade eden Fatih Terim, “Bu sahaya rağmen, bu saha daha çok sıkıntı çıkaracak başımıza . Bu saha TV’den iyi ama kötü yani. Yapmak istediklerimiz, planımızı, programımızı, projemizi, taktiğimizi muhteşem bir 45 dakika oynadılar.

İkinci yarıya aynı şekilde iyi devam ettik. Pozisyon yokken yine bir gol yedik. 2-2’yi bulduk. Üçüncüyü kaçırdık. Ancak, puan kaybettik. Maalesef maalesef iyi oynamak, iyi mücadele etmek önemli ama istatistikler ne olursa olsun sonuç 2 puan kaybı.

2 ALİ BİR KIRMIZI DEMEDİ

“Kırmızı kartın başka nasıl tarifi olur. İçeriden diyorlar ki, topa vurmuş. İyi vursun, kaçırabilir. Kaçıramazsa cezasına katlanır. Buna kırmızı demeyen 1 Allah’ın kulu var mı! 2 Ali 1 kırmızı edemedi. Bu nasıl bir şeydir ya! Beni nasıl ikna edebilirsiniz ya! Her hafta bir vukuatınız var ya! Bize öyle mizansen çiziyorlar ki, biz hiç oynamadık. Bugünkü de topa vurdu. Topa vurunca her şey serbest demek ki! Yapmayın Allah aşkına, yapmayın ya.”

BİZE OLUNCA KIRMIZIYI VERİYORLAR

Fatih Terim, ”59. dakikada Henry’e olan pozisyon. Ali Palabıyık top oynamış olsa içeriden, vurduktan sonra ayağı devam ediyor demez. Bizim öyle en az 2-3 oyuncumuz atıldı. Uzatmanın 7 dakikasıyla beraber 38 dakika var. Bu pozisyona kırmızı vermiyor. Demek ki endişeleri haklıymış. Endişelendiler ya. Bu pozisyona kırmızı demezseniz, 2 saniye önce de Gedson’ın ayağına basıyor biri. Aynı kare. 10 saniye içinde. 10 kişi oynayacak rakip, biz 11. Galatasaray’a gelince hiç tereddütsüz. Bu değil de nedir yani. Bundan daha bariz ne olabilir. Bunun pardonu yok, pardonu yok. Muhakkak her hafta bize bir şey oluyor, her hafta. Dakika 59. Bakın söylüyorum” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın