Fatih Terim Krizi!

 Fatih Terim Krizi!
Okunuyor Fatih Terim Krizi!

Fatih Karagümrük beraberliğiyle şampiyonluk yarışında tekrar darbe alan Galatasaray’da Terim tercihlerini sorguluyor. İşte Galatasaray’ı krize sürükleyen Nedenler;

8 PUAN KAYBI

Galatasaray’da Fatih Karagümrük maçında oynanan kötü oyun ve alınan beraberliğin şoku yaşanıyor. Sarı Kırmızılılar son 3 haftada Çaykur Rizespor, Atakaş Hatayspor ve son olarak Fatih Karagümrük karşısında 8 puan kaybederek zirveden uzaklaştı.

1) SEÇİM GÜNDEMİ: 

Mustafa Cengiz’in aday olup olmayacağının henüz netlik kazanmaması, adayların da futbolla ilgili farklı ajandalarının olması futbol takımının kimyasını bozdu. Teknik direktör  Fatih Terim bile seçim kulislerinin içinde kaldı.

2) YILDIZ SAVAŞLARI: 

Fenerbahçe ile girdiği “yıldız savaşları” iki takımın da şampiyonluk yarışındaki motivasyonunu bozdu. Saha içi göz ardı edildi, dışırıda olanlar tartışılmaya başlandı.

3) TERİM’İN TERCİHLERİ: 

Ne kadro istikrarı ne de oyun istikrarı yakalanabildi. Forma giyenler sürekli değişirken, alternatifli kadro sadece kafa karıştırdı. Muhammed mi Falcao mu, Taylan mı Etebo mu, Saracchi mi Ömer mi derken istikrarsızlık başa bela oldu.

4) SÖZLEŞME BELİRSİZLİĞİ: 

Fatih Terim’in diğer bir hatası da, “Zaten sözleşmem sezon sonunda bitiyor” diyerek gelecek sezon için verdiği mesajdı. Terim’in olup olmayacağı bile tartışılınca, futbolcuların da motivasyonu düştü, bu durum sahaya yansıdı.

5) BELHANDA VE MUSLERA: 

Belhanda’nın gönderilmesi, bir yıl daha mukavelesi bulunan Muslera ile sözleşme yenilenmesi de takım içi dengelerin bozulmasına yol açtı. Mukavelesi bitecek olanlar, teklif almadıkları için, “Gelecek sezon herhalde yokum” düşüncesine kapıldı ve motivasyon zorluğu oldu.

6) TARAFTARSIZ BU KADAR!: 

Galatasaray’ın her kötü gidişinde takımı ayağa kaldıran taraftar,  koronvirüs nedeniyle tribünde olamayınca sarı-kırmızılılar, kamçılayıcı güçten mahrum kaldı. Ev sahibi maçlar da artık deplasman gibi oldu.

7) HAKEMLERLE DİYALOG: 

Galatasaray’ın puan kaybettiği maçların ortak noktası; kırmızı kartlar ve aleyhe verilen penaltılar… Teknik direktör Fatih Terim’in zaman zaman hakarete varan hareketleri, Galatasaray adına hakemler üzerinde olumsuz bir imaj yarattı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın