Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray Efsanesi Fatih Terim’i Gönderdi”

 Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray Efsanesi Fatih Terim’i Gönderdi”
Okunuyor Fatih Terim: “Galatasaray, Galatasaray Efsanesi Fatih Terim’i Gönderdi”

Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim, Younes Belhanda’nın ayrılığıyla üzerine ilk kez konuştu.
“BİZE ZARAR VERMESİNE İZİN VERMEM” dedi.

Biz Belhanda’yı 6 ay yazmadığımız Nagatomo’yu, Gomis’i, Drogba’yı, Melo’yu nasıl gönderdiysek onu da 4 sene hizmet etmiş bir oyuncumuz olduğu için emek verenlere, güzel Galatasaray kültürüne yakışır şekilde yolcu ettik. Belhanda mevzuunun bize zarar vermesine müsaade etmem, Çünkü Galatasaray büyük bir camiadır.

BANA 19:05’TE FESİH KAĞIDINI GÖNDERDİLER

2 sene üst üste şampiyon olduk, 5 maç namağluptuk beni gönderdiler. Bu kulüp beni gönderdi. Neticeleri söylüyorum. Tam 19.05’te bana fesih kağıdını gönderdiler. Ben Galatasaray’a küsmedim. Bunun bir kriz yaratmasına izin vermeyiz. Benim enerjim, sinerjim düşmez. Krizler, kaoslar takımlarda olur ama yönetilir. Biz büyük bir kulübüz.

“BİR ŞEY SAKİN OLUN DEMEK GÖREVİM”

Ben maç içinde, maç sonunda, burada böyle olmalıyım. ‘Bir şey yok, sakin olun’ demek benim görevim. Öyle bakmak lazım. 5 puan kaybettik ama ümidimizi kaybetmedik. Sivasspor ve Ankaragücü maçlarının skorları böyle olmamalıydı. Aslan Galatasaray boşuna denmiyor. Hizmet edenler, hizmetleri için teşekkürlerini alır, ona göre edilir. Galatasaray devam eder. Örnek olarak kendimi verdim. 2 sene üst üste şampiyon olan, o sezon 5 maç üst üste kazanan, son maçında Beşiktaş’ı yenen efsanesi Fatih Terim’i gönderdi.
Bu konuları soracaksınız ama cevabım budur.

GALATASARAY DURMAZ, DURURSA DÜŞER

Galatasaray duramaz. Durursa düşer. Onun için devam etmek zorundadır. O yüzden olaya böyle bakacağız. Belhanda’yı en iyi şekilde sevgiler ve teşekkürlerle gönderdik. 6 ay listeye yazmadığımız Nagatomo’yu en güzel dileklerimizle gönderdik. Bu Galatasaray’ın kültürü olmalı, ki hep böyle oluyor. Böyle bir yaşandı, bitti, hayat durmuyor. Olayın üzerinde durmak, fikir yürütmek bize bir şey getirmez. Bizim de Allah’a şükür güvenimiz tamdır. Bu oyuncularıma da yansıdı. Bundan sonra daha dikkatli olacağız. Her sonuç futbolda var ama kaybetmemek için sonuna kadar çok çaba harcayacağız. Bu çabamızı, enerjimizi düşürecek şekilde hareket edenlerin tuzağına düşmeden kendi aramızda daha fazla beraber olarak sezon sonuna kadar en güzel şekilde, hep beraber güçlü olmanın örneğini vererek üstesinden geleceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın