Fatih Terim Cezalarından 1 Sezon Takımından Uzak kaldı

 Fatih Terim Cezalarından 1 Sezon Takımından Uzak kaldı
Okunuyor Fatih Terim Cezalarından 1 Sezon Takımından Uzak kaldı

Sen hakem misin Mustafa Öğretmenoğlu! Bekçi bile olamazsın” sözleri nedeniyle en az 2 maç ceza alması beklenen usta teknik direktör Fatih Terim, geçen sezon 4, önceki sezon da 13 maçta cezası nedeniyle takımının yanında değildi.

Karagümrük karşılaşmasında ceza alan usta teknik direktör Terim için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan çıkacak cezaya kilitlendi. Deneyimli teknik adam 69. dakikada Oğulcan’ın yerde kaldığı pozisyona devam diyen, itiraz eden Arda Turan’aa sarı kart gösteren hakeme, ”Sen hakem misin Mustafa Öğretmenoğlu” deyince kırmızı kart görmüş, sonra da “Sen bekçi bile olamazsın” sözleriyle tepkisine devam etmişti. Terim, Disiplin Talimatı’na aykırı olmasına rağmen maç sonrası sahaya da inmişti.

G.Saray’ın teknik patronu, F,Bahçe derbisi sonrası hakeme yönelik hakareti ve flaş röportaj ve basın toplantısında sportmenliğe aykırı açıklamalardan 7 maç ceza aldı. Sonra sportmenliğe aykırı açıklamadan 3 maç daha kesildi.

G.Saray’da 4 dönem görev alan Fatih Terim, 1996’dan bu yana toplam 31 maç ceza aldı. Geçen sezon Kayseri maçının ardından 4 müsabakadan men edildi. Takım Terim’siz 6 puan yitirdi.2018-19’da

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın