Fatih Terim ‘Belhanda Kalsın’ Dedi Ama…

 Fatih Terim ‘Belhanda Kalsın’ Dedi Ama…
Okunuyor Fatih Terim ‘Belhanda Kalsın’ Dedi Ama…

Belhanda ile yolları ayırmaya karar veren Başkan Mustafa Cengiz, durumu bir de Fatih Terim ile değerlendirmek istedi. Terim’in “Ligin bitimine iki ay var. İşimize yarar” sözleri de Başkan’ı kararından döndürmedi

Galatasaray’da Younès Belhanda dönemi sona erdi. Her şey 2-2 berabere biten Sivasspor maçı sonrası başladı. Belhanda zeminin bozukluğundan şikâyet edip “Yöneticiler Instagram ve Twitter’da dolanmak yerine zeminle ilgilenmeliler” ifadesini kullanmıştı. Ancak; kulüp tercümanı bu cümleleri çevirmemiş, “Bizim gibi pas oyunu oynayan bir takım için böyle saha şartlarında dönüş yapmak zor” sözlerini ön plana çıkarmıştı.

Belhanda ile yolları ayırmaya karar veren Başkan Mustafa Cengiz, durumu bir de Fatih Terim ile değerlendirmek istedi. Terim’in “Ligin bitimine iki ay var. İşimize yarar” sözleri de Başkan’ı kararından döndürmedi ve Faslı oyuncunun bileti kesildi. Sarı kırmızılılar Belhanda’nın sözleşmesini “Kulübün imajına zarar verici” açıklamalarından ötürü FIFA talimatının 14’üncü maddesine dayanarak tek taraflı feshetti. Bu maddeye göre tazminat ödenmeyecek.

Fatih Terim, aralık ayında yönetimle yaptığı görüşmede, Belhanda ile sözleşme uzatılmasını istemişti. Yıldız oyuncunun gönderilmesine de karşı çıkan Terim ayrılığa mâni olamadı. Sarı kırmızılı takımda dört kupa kazanan Belhanda Florya’da arkadaşlarıyla vedalaştı.

MUSTAFA CENGİZ;

Biz görev için gelip geçici olabiliriz ama birinci önceliğimiz Galatasaray makamı ve markasını korumak olmalı. Başkanlık yönetimi makamına hakareti kabul edemeyiz, affetmemeliyiz

Dört yıldır Galatasaray forması giyen ve oynadığı 131 maçta 22 gol atan, 26 da asist yapan Faslı oyuncu, 2 lig, 1 Türkiye Kupası ve 1 de TFF Süper Kupası şampiyonlukları yaşamıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın