Everton’dan Cenk Tosun İzin Çıktı

 Everton’dan Cenk Tosun İzin Çıktı
Okunuyor Everton’dan Cenk Tosun İzin Çıktı

Beşiktaş’ın transfer etmek için dört gözle beklediği yıldız oyuncu Cenk Tosun’un için flaş gelişmeler yaşanıyor.

Milli golcünün bonservisini elinde bulunduran  Premier Lig ekibi Everton’dan müjdeli haber geldi. Kadrosunu daha güçlendirmek isteyen Beşiktaş yönetimin yüzü gülüyor

Everton yıldız oyuncuyu ocak ayında Beşiktaş’a transferine bir şartla izin vereceği öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon kiraladığı eski golcüsü Cenk Tosun yuvaya geri dönüyor…. Transferin önündeki tek engel ise Everton  kulübünün istediği rakam.

İngiliz kulübü bonservis bedeli istemiyor. Ancak yılda 3.12 milyon sterlin kazanan Cenk’in ikinci yarıda alacağı rakam olan 1.56 milyon (20 milyon TL) sterlin’in  Beşiktaş tarafından ödenmesini istiyor. Bu rakam, Beşiktaş’ın Cenk’e teklif etmeyi düşündüğü senelik rakamdan bile yüksek.

6 AY + 2 YILLIK SÖZLEŞME
Siyah-beyazlılargolcü oyuncu Cenk Tosun’a   6 ay + 2 yıllık sözleşme önermeyi düşünüyor. Ancak teklif yıllık 1.5 milyon euro civarında. Devre arasında dönmek ve sonraki 2 yıl içinde Beşiktaş’ta oynamak için bir kez daha ve ciddi anlamda ‘feda’ demek zorunda.

Yıldız futbolcunun Ocak’ta Kara Kartal  forması giymek istemesi durumunda  Everton’da kazandığı paranın Beşiktaş tarafından kendisine ödenmesi ya da siyah-beyazlıların teklifine ‘tamam’ demesi gerekiyor.


Cenk Tosun,   bu zamana kadar  Premier Lig’de 54 maça çıktı, 10 gol 3 asistlik performans sergiledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın