Ersun Yanal milli yıldızı kapıyor

 Ersun Yanal milli yıldızı kapıyor
Okunuyor Ersun Yanal milli yıldızı kapıyor

Alanyaspor’da yeni bir maceraya atılan Ersun Yanal ilk transferini Fenerbahçe’den yapabilir. Sarı-Lacivertlilerde gözden çıkarılan oyuncu, menajerler aracılığıyla Ersun Yanal’a önerildi. Fenerbahçe’nin deneyimli ismi de kiralık sözleşmeye sıcak bakıyor.

Alanyaspor’da teknik direktörlük görevine getirilen Ersun Yanal, gözünü transfere çevirdi. Bu bağlamda deneyimli teknik adama Fenerbahçe’nin milli futbolcu önerildi. Ersun Yanal’ın onay vermesi durumunda Fenerbahçeli futbolcu için birkaç gün içinde somut adımlar atılabilir.

ERSUN YANAL FENERBAHÇELİ GOLCÜYÜ KAPIYOR

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un gelişiyle birlikte gözden düşen ve oynama fırsatı bulamayan Serdar Dursun, sarı lacivertli takımdan ayrılmak için görüşmeler yürütüyordu. İstediği teklifi bir türlü alamayan golcü futbolcu, Avrupa’da transfer döneminin sona ermesi sebebiyle takımda kalmıştı. Ancak ülkemizde transferin 5 Mart’a kadar uzatılması sonrası bir fırsat transferi gündeme geldi. Alanyaspor’da Farioli’nin sürpriz istifası sonrası göreve gelen Ersun Yanal’ın golcü arayışı içinde olması, menajerleri harekete geçirdi. Kendisine kulüp arayan ve düzenli olarak oynamak isteyen Serdar Dursun, Ersun Yanal’ın ekibine önerildi. Hücum bölgesinde alternatifli bir kadro isteyen Akdeniz ekibinin bu transferi gerçekleştirmesi an meselesi.

KİRALIK OLARAK İMZAYI ATACAK

Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi kadrosunda yer almayan ve ligde de sadece 203 dakika forma giyebilen Serdar Dursun, formayı adeta unuttu. Ligin ilk haftalarında Jorge Jesus tarafından süre verilen golcü oyuncu, sonrasında oynanan 18 maçın 11’inde kadroda olmasına rağmen oyuna dahil olamadı. Oynadığı maçlarda ise ortalama 10 dakika civarı sahada kalabilen Serdar Dursun, kesin olarak ayrılmayı kafasına koymuştu. Almanya’ya dönmek isteyen 31 yaşındaki forvet oyuncusu istediği teklif gelmeyince kulüpte kalmıştı. Fenerbahçeli idarecilerin de ayrılık önünde engel oluşturmayacağı Serdar’ın, ligin kalan bölümünde kiralık olarak Alanyaspor’a gitmesi bekleniyor. Gelecek sezon için Almanya’dan bir kulüple anlaşması beklenen oyuncunun bu süreyi oynayarak geçirmesi için Akdeniz ekibine imza atabileceği konuşuluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın