Ersin Destan Yazmaya Devam Ediyor

 Ersin Destan Yazmaya Devam Ediyor
Okunuyor Ersin Destan Yazmaya Devam Ediyor

Beşiktaş’ın genç eldiveni Ersin Destanoğlu bu sezon özellikle penaltı atışlarında sergilediği performansla parmak ısırtmaya devam ediyor.  

Hürriyet’in derlediği habere göre; bu sezon kalede olduğu maçlarda 3. kez penaltı atışıyla karşı karşıya kalan siyah-beyazlı file bekçisi bunların ikisinde rakiplerine gol izni vermedi.

İlk penaltı 10. haftadaki Galatasaray maçında yaşandı. Beşiktaş’ın 2-1 önde olduğu 79. dakikada rakip takım Mostafa Mohamed ile penaltı kullandı. Ersin rakibine gol izni vermedi.

Ardından 16. haftadaki Fenerbahçe deplasmanında rakip takım 14’te mücadele 0-0 devam ederken penaltı kazandı. Topun başına Mesut Özil geçti ve Ersin bu penaltıda başarı sağlayamadı.

2 KURTARIŞLA 6 PUAN

Genç file bekçisi 3.kez penaltı sınavını dün akşam verdi. 41’de mücadele 1-1 devam ederken Soner Aydoğdu’nun kullandığı atışta devleşen Ersin rakibin ikinci kez öne geçmesine izin vermedi.

Siyah-beyazlı kalecinin penaltı kurtardığı iki maçta Beşiktaş  6 puan aldı. Ersin Göztepe  karşısında genel anlamda da iyi bir oyun çıkardı, kalesine gelen 5 şuttan dördünü kurtarırken 90+7’de Jahovic’e gol izni vermedi.

Geçen sezondan bu yana Süper Lig’de hiçbir kaleci Ersin Destanoğlu’nda daha fazla penaltı kurtarmadı (Okan Kocuk ve Kristoffer Nordfeldt ile eşit).

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın