Erman Toroğlu’ndan Marius Sumudica’ya Olay Sözler…

 Erman Toroğlu’ndan Marius Sumudica’ya Olay Sözler…
Okunuyor Erman Toroğlu’ndan Marius Sumudica’ya Olay Sözler…

Galatasaray-Gençlerbirliği maçını yorumlayan Erman Toroğlu, Gaziantep FK’nın Romanyalı Teknik Direktörü Marius Sumudica için ‘Çingene’ benzetmesini kullandı. Toroğlu’nun bu sözleri olay oldu.

Ünlü yorumcu Erman Toroğlu, A Spor ekranlarında tepki çeken yorumlar yaptı.

Demir Grup Sivasspor’a 2-1 yenilen Gaziantep FK’de teknik direktör Marius Sumudica maç sonrası sözleşmesiyle ilgili tartışma yaratan açıklamalarda bulunmuştu. “Benim paranın peşinde koştuğum söyleniyor. Paranın peşinde olsaydım çok başka yerde olurdum.” diyen Sumudica, “Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim.” demişti.

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi ise,“Sumudica’ya 1,2 milyon euro ödüyoruz ama şu an primlerle 1 milyon 900 bin euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye’de hangi hoca alıyor?” cevabını vermişti.

“BÖYLE ÇİNGENELİK OLUR MU YA”

Sumudica’nın sözlerini eleştiren Toroğlu,O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle Çingenelik olur mu ya, Çingenelik...” derken, “Affedersin, Çingenelik bu.” dedi. Spiker Ender Bilgin’in “Böyle demeyelim hocam.” demesi üzerine Toroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Ender Bilgin, “Böyle demek Çingenelere ayıp oluyor.” diye yanıt verdi.

Programın devamında Ender Bilgin “Teşbihte hata olmaz.” derken Toroğlu da “Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da… Ben benzetmeyi başka yerden yaptım.” cümlesini kullandı.

ÇİNGENELİK DEMEK …

AGİT’in tanımına göre; “Bir şahsa veya mülküne karşı işlenen herhangi bir suçun kaynağı o kimsenin ırkı, rengi, etnik kökeni ya da uyruğu, dini, cinsiyeti veya cinsel yönelimi, cinsiyet kimliği, yaşı, fiziksel veya zihinsel engelleri yahut buna benzer bir aidiyeti ise, bu suç nefret suçu. “Nefret suçları” aynı zamanda “önyargı suçları” olarak da tanımlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın