Erman Toroğlu, Penaltı Mı Değil Mi…

 Erman Toroğlu, Penaltı Mı Değil Mi…
Okunuyor Erman Toroğlu, Penaltı Mı Değil Mi…

Erman Toroğlu, Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1 devirdiği karşılaşmayı yorumladı. Toroğlu, maçın ikinci yarısında Kerem Aktürkoğlu ile Kevin Varga arasında yaşanan tartışmalı pozisyon için “Bence penaltı değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Maçın 53. dakikasında yaşanan pozisyonda Kasımpaşa, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Galatasaray savunmasından seken topu ceza sahası içinde kontrol etmek isteyen Kasımpaşalı Varga, Kerem’le girdiği mücadelede yerde kaldı. Kasımpaşalılar penaltı bekledi ancak oyun devam etti. Pozisyon bir süre VAR tarafından kontrol edildi fakat hakeme herhangi bir inceleme tavsiyesi gelmedi.

Kırmızılı geliyor, mavili geliyor, kırmızılı topa doğru hamle yaparken, mavili dizinden çalıyor ve sonra kırmızılı ayağını indirmeye başlıyor. Ben penaltı vermem. İkisi de topa hamle yapıyor, mavili diziyle vuruyor, kırmızılı ayağını indiriyor, mavili kendini bırakıyor. Kırmızılı ayağını indiriyor, öteki kendini atıyor. Ben penaltı vermem, bence değil. Bu pozisyona ben çok net penaltı vermem. VAR da bunu çağırmaz, hakem 3 metreden devam diyor, artık onu dedikten sonra VAR çağıramaz, ben görüyorum, Fırat’ı ilgilendirmiyor. Hakem böyle pozisyonlarda oyunu devam ettirdi, ne pozisyonlar devam ettirdi, benim hoşuma gitti.

Galatasaray’ın golcü futbolcusu Mustafa Muhammed için övgü dolu sözler söyledi. “Mustafa Muhammed’i çıplak gözle de seyrettim, çok geziyor, defansı oradan başlatıyor. Gidiyor, perdeliyor falan. Orta sahaya gelene kadar kovalıyor, pres yapıyor. Hava toplarında çok iyi, fiziği çok iyi, o fiziğe rağmen çabuk. Beğendiğim bir oyuncu. Bence Türkiye’de şu anda en iyi 3 santrfordan biri. Topu verdiğinde vücudunu da iyi dayıyor, iki adamı tutuyor arkada, topu kolay kolay rakibe vermiyor.” dedi.

Saha zeminini eleştiren Toroğlu, “Bu nasıl bir zemindir? Futbolculara büyük paralar veriyorsun. Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın zemini de öyle. O zaman bir yerde hata yapıyorsunuz, bu kadar para veriyorsunuz futbolculara. Bir futbolcunun dörtte bir parasıyla bu zemin düzelir.” ifadelerini kullandı.

– “Müthiş 3 puan çıkardı Galatasaray. Ben zor diyordum, çıkaramazlar diyordum, kalecinin de hatası var, yapma orada penaltıyı, indirme.”

“MUSLERA’NIN HATA YAPMA HAKKI VAR”

– “Muslera’nın hata yapma hakkı var, kurtar, kurtar nereye kadar. Yönetmen uyanık, penaltıda zemin temizlenirken Muslera’yı kesti, çok doğru iş yaptı. Yeri temizlerlerken Muslera’ya zoom yaptı. Muslera içinden neler diyor…”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın