Şimdiye Kadar ki En İyi Sırt Egzersizi: Bent Over Row

Bugün sizlere sırt antremanlarınızı bir sonraki seviyeye ulaştıracak egzersizden bahsetmek istiyorum. Bu egzersiz barbell bent over row ismindeki sırt egzersizidir.

Oldukça ağır bir deadlift egzersizi yaptıktan sonra sıradaki egzersizim genellikle barbell bent over row oluyor. Çünkü bu egzersiz lats kaslarına oldukça sert bir şekilde yoğunluk sağlar.

 

Alt Sırt Hakkında

Deadlift egzersizi belki üst sırt egzersizi değildir fakat alt sırt kaslarını oldukça yoğun şekilde çalıştırır. Deadlift sonrası barbell bent over row yaparsanız harekete geçerken alt sırt kaslarınız yorgun olacağından bu hareketi yapmak zor gelebilir. Bu yüzden barbell bent over row yaparken ağırlık kemeri kullanmak sırtınızdaki yorgunluğu en aza indirecektir.

 

Barbell Bent-Over Row

Hareket için barbell seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü uzun barbell seçmek harekette bazı kaymalara neden olabilir. Plakalar vücuda yakın değildir. Vücuda plakaların uzak olduğundan dolayı denge sağlamak oldukça güç olacaktır. Eğer kısa barbell seçerseniz denge sağlamak daha kolay olacaktır.Kısa barbell seçmeniz durumunda daha fazla kilo kaldırabilirsiniz. Bir sonraki sırt antremanınıza yoğunluk katmak istiyorsanız.

Yapmanız gereken tek şey bent over row egzersizini 6-8 set 8-10 tekrar arasında eklemenizdir. Bu hareketten sonra istediğiniz harekete geçebilirsiniz. T-Bar row veya başka row hareketlerini yapabilirsiniz. İlk olarak barbell bent over row hareketini yaptığınızdan emin olun.

 

Örnek Sırt Antreman Programı İçin : Sırt Antreman Programı

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir