Emre Kocadağ’dan Hakem Sözleri

 Emre Kocadağ’dan Hakem Sözleri
Okunuyor Emre Kocadağ’dan Hakem Sözleri

Süper Lig’in 21. haftasında Gaziantep FK’yi 1-0 yenen Beşiktaş’ta asbaşkan Emre Kocadağ, hakem yönetimini eleştirdi.

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kocadağ, alınan galibiyet için siyah-beyazlı futbolcuları kutladı.

İşte Kocadağ’ın açıklamaları;

Oyuncularımızın emeği, hakemler tarafından bir şekilde engellenmeye çalışılıyor. Bu emeğe saygı gösterilmiyor. Bunu bir kez daha gördük.

Başkanımızın daha dün söylemesi, VAR’a dikkat çekmesi, VAR’da kasıt ararız demesi.1-0 kazanmamıza rağmen VAR tarafından es geçilen çok ciddi kararlar var. Belki de çocuklarımızın emeklerini heba edecek.

VAR sistemi artık tartışılır hale geldi. İzleyerek bu pozisyonları es geçmek tamamen bir kasıt durumuna geldi. Beşiktaş takımı,bu sene itibarıyla en fazla mağdur olan takım oldu bu konuda.

TFF’ye sesleniyorum, sizler de bizler -yönetimler, başkanlar- de bu durumdan mağdur olacağız. Son damla da taştı. Bu konuda TFF’nin bir hamle yapması lazım.

Bizim ofsayt golümüzün iptaline kadar, VAR’ın maçta olduğunu göremedik. O da VAR hakeminin kontrolünde değil, otomatik sistem çiziyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin federasyona hakem hatalarıyla ilgili bir dosyayı ileteceğini belirten Kocadağ, Bunları iletmek artık çözüm getirmiyor. Bu futbolun artık temiz oynanması ve adil yönetilmesiyle alakalı bir durum. Maalesef bu sene bizim yaptığımız yatırımlar Beşiktaş’ın belki almış olabileceği bir şampiyonluk bu hakem hatalarından dolayı Beşiktaş’ı geride bıraktı. Bizim de kötü oynadığımız kötü maçlar oldu. Hakem hataları da damga vurdu. VAR’dan verilmeyen gollerimiz, VAR’dan verilmeyen penaltılar, kırmızı kartlar var. Bunları görmemek için artık art niyetli olmak lazım. Artık bunu herkes görüyor. Burada başka bir şey var. Bunu çözecek olan federasyonun kendisi. Gerekli tepkileri gösteriyoruz. Artık bunu bir şekilde çözecekler.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın