Dilmen’den Çakır’a Çarpıcı Açıklama

 Dilmen’den Çakır’a Çarpıcı Açıklama
Okunuyor Dilmen’den Çakır’a Çarpıcı Açıklama

Rıdvan Dilmen, NTV’de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programında Beşiktaş – Galatasaray mücadelesinin ilk yarısını değerlendirdi.

“TAM VURUŞ ANINDA SEKTİ”
Marcao sağ ayağıyla geri pas yaptı. Larin doğru sürdü. Ya vuracak, ya çalım atacak. Tam vuruş anında şu kadar sekti top.

“HAKEM BERABERLİK İSTİYOR”
İzleyemen veya izleyenler için hakemin niyetini şöyle anlatayım. Bu maçın ilk yarısın 4-5 dakika eklenmesi lazım en az. 2 dakika verdi. İki takımdan çok hakem beraberlik istiyor. Kafasında bir şey var.

“KAFASINDA BİR ŞEY VAR”
Bu maç 2 dakika uzar mı ya! Sana Şener’i, sağda 3 dakika bekleyeni, kartlarda bağırma çağırmaları söylerim. 4’ten aşağı olmaz. Kafasında bir şey var. Oynatmaz bu maçı. Kartı, avantaj oynatmaması falan minimum 60 saniye.

“ÖYLE BİR HAKEM VAR Kİ…”
Beşiktaş çok iyi başladı. Galatasaray dengeyi kurdu. Beşiktaş net pozisyon buldu. Marcao’nun şutunu Atiba çizgiden çıkardı. Diagne biraz daha hareketli olursa gol atabilir. Beşiktaş pozisyona giriyor ama öyle bir hakem var ki bize maç yorumlattırmayacak bu arkadaş.

“ARDA TURAN’A KIR-MI-ZI”
Arda Turan’ın pozisyonu kırmızı. Fenerbahçe – Başakşehir maçında bana tepki gösterdiler. Bahattin Şimşek’i VAR’a Cüneyt Çakır çağırdı Gustavo için. Burada topla oynama da yok. Kır-mı-zı!

“ROSIER UÇARAK GELDİ”
Marcao ikinci sarı için atladı Rosier’e. Olmayana faul çaldı. Çaldıysan kart. Solda tam Sergen Yalçın’ın kulübesinin önünde Saracchi geldi, normalde oranın avantajı falan yok. O pozisyon cırt faul, sarı kart. Farz edelim ki kart yok, buna eyvallah derim. Ben kartlık faul yaparım, vermez ama çalmadı. Sarı kartlı Rosier uçarak geldi, kırmızı kartlık geldi.

“BİLDİĞİN KIRMIZI KART”
Galatasaraylı oyuncuyu uçurdu havada. Döndü ilk pozisyona faul verdi. Vermedin ya faulü, avantajlık bir durum da yok. Top 3-4 metre açıldı. Beşiktaşlı oyuncu bir geldi ağabey, ben VAR olsam çağırırım. Top oyunda. Düdüğü çalmış olur, orada da düdük çalındıktan sonra oyuncular atlamış olur. Kırmızılık atladı Beşiktaşlı oyuncu. Bildiğin kırmızılık, uçarak. Eyvah ne yaptım dedi, döndü Beşiktaş lehine verdi.

“RAKİP ANADOLU TAKIMI OLSA 9 KİŞİ KALIR”
“RAKİP ANADOLU TAKIM OLSA 9 KİŞİ KALIR”Beşiktaş veya Galatasaray’ın rakibi Anadolu takımı olsa rakip 9 kişiydi. Gözünün önünde devam ettiriyor, Beşiktaşlı oyuncu bir geldi. Düdüğün sesini bir duyun. Kırmızılık o.

“ABOUBAKAR’A FAUL VAR”
Galatasaray’ın bir hücumu var, gidiyor. Oynat ya, yutkun. Galatasaraylı oyuncuların önü açık. Keyif alamıyoruz, yazık ya. Aboubakar’a faul var, görmüyor. Ceza sahasında olsa VAR çağıracaktı. O pozisyondan önce Galatasaray lehine faul var. 2 defa Josef faul yaptı.

“0-0 BAĞLAYALIM GİDELİM DİYECEK”
Maçla falan alakası yok bu arkadaşın. 0-0 bağlayalım gidelim diyecek neredeyse.

“RABBİM ÇIKARIYOR KARŞINA”
Cüneyt Çakır olarak doğru bir şekilde Bahattin Şimşek’i çağırıyorsan, Gustavo’ya da kırmızı dedim. Sen sahanın içinde buna kırmızı çalmıyorsan bana hiçbir şey anlatmayacaksın. Rabbim işte, 1 ay sonra karşına çıkarır bunu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın