Diagne Gidiyor , Onyekuru Geliyor

 Diagne Gidiyor , Onyekuru Geliyor
Okunuyor Diagne Gidiyor , Onyekuru Geliyor

Galatasaray’da Yönetim yaz dönemindeki transfer bütçesini hesaplıyor şimdiden . UEFA ile yapılan FFP anlaşması bu yaz son kez uygulanacak. Yönetim, Onyekuru’nun 4.3 milyon Euro’ lük bonservisini alabilmek için Diagne’yi bu bedele satmaya çalışıyor.

Ocak 2018’de başkan seçilen Mustafa Cengiz, UEFA ile 4 yıllık anlaşma imzalamıştı. Transfer dönemlerinde satmadan bonservis harcaması yapamayan Sarı-Kırmızılı , çareyi kiralama yolunda bulmuştu. Bu yaz transfer döneminde FFP’nin son kez Galatasaray kulübe uygulanacağı ortaya çıktı.

Bu sezon için Monaco’dan 650 bin Euro’ya kiralanan Henry Onyekuru’nun sezon sonunda geçerli olan satın alma opsiyonu ise 4 milyon 350 bin Euro.

Avrupa’da Oynatamaz

Onyekuru için bu rakamı ödeyecek olan Galatasaray, 4.3 milyon Euro ‘lük satış gerçekleştiremezse, FFP’ye takılacak. UEFA listesine yazılamayacak Nijeryalı yıldızı da önümüzdeki sezon Avrupa kupalarındaki maçlarda oynatamayacak.

Onyekuru’nun bonservisine karşılık satış yapmaya çalışacak ve ilk aday West Bromwich’e kiralanan Diagne   Aslan, 13 milyon Euro’ya alınan Diagne’yi 6 milyon Euro’ya satmaya hazır. Onyekuru gibi satın alma opsiyonuyla kiralanan Mostafa Mohamed’de ise sorun bulunmuyor. Mısırlı golcünün bonservisi FFP anlaşması sona erdikten sonra 2022 yazında 4 milyon dolara alınacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın