Destanoğlu’ndan Transfer Rekoru

 Destanoğlu’ndan Transfer Rekoru
Okunuyor Destanoğlu’ndan Transfer Rekoru

Genç file-bekçisi, siyah-beyazlı forma altında sergilediği başarılı performans ile Avrupa ekiplerinin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Ersin Destanoğlu için Nice, 7 milyon Euro lük teklifte bulundu. Fakat, Beşiktaş genç kaleci için en az 13 milyon Euro istediğini iletti. Fransız ekibinin bunun gelişme üzerine yeni teklif için hazırlığa geçtiği öğrenildi.

Ersin Destanoğlu’na Fransa Ligue 1 ekibi Nice talip oldu. Fransız ekibi, genç kaleci için 7 milyon euroluk teklifte bulundu. Siyah-beyazlılar ise 21 yaşındaki başarılı kaleci için en az 13 milyon euro bonservis bekliyor. Nice’ın daha sonra teklifini 10 milyon euro seviyelerine çıkarıp Beşiktaş’ın kapısını çalacağı öğrenilirken, transferin bu rakamla gerçekleşmesi halinde genç kaleci kulüp tarihinin en pahalı 3. satışı olacak.

ERSİN DESTANOĞLU’NDAN BEKLENTİ 13 MİLYON EURO

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nice’ın geçtiğimiz yaz aylarında Beşiktaş’ın kalecisi Ersin Destanoğlu’na yaptığı 7 milyon euroluk teklif siyah-beyazlılar tarafından yetersiz bulunmuş ve geri çevrilmişti.

Ersin Destanoğlu için Beşiktaş’ın 13 milyon euro beklediği ve yapılan pazarlıklarla transferin yaklaşık 11-12 milyon euro bonservis bedeliyle gerçekleşebileceği öğrenildi.

ERSİN DESTANOĞLU REKORLA TARİHE GEÇEBİLİR

Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu’nun transferinin 8 milyon euro ve üstü bir rakama gerçekleşmesi halinde genç kaleci, siyah-beyazlı takımın şimdiye kadarki en pahalı 3. transfer satışı olarak tarihe geçecek.

Beşiktaş’ın en yüksek transfer satışları ise şöyle:

1. Cenk Tosun: 22 milyon euro

2. Demba Ba: 13 milyon euro

3. John Carew: 7,6 milyon euro

4. Jose Sosa: 7,5 milyon euro

5. Marcelo Guedes: 7,5 milyon euro

BU SEZONKİ KARNESİ

Ersin Destanoğlu, bu sezon Beşiktaş formasıyla 35 resmi maçın 34’ünde ilk 11’de yer aldı. 21 yaşındaki kaleci bu karşılaşmaların 11’inde kalesini gole kapatırken 47 gole engel olamadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın