Derbi Zaferinin Başrolü: Fatih Terim

 Derbi Zaferinin Başrolü: Fatih Terim
Okunuyor Derbi Zaferinin Başrolü: Fatih Terim

Galatasaray’ın teknik direktör Fatih Terim Süper Lig’de şampiyonluğun en büyük favorileri arasında yer alıyor , üst üste ikinci kez Kadıköy’de alınan Fenerbahçe galibiyetinde başrolü oldu.

Özellikle ilk 11’e motive eden Terim, Henry Onyekuru ve Mostafa Mohamed’den maksimum verimi aldı. Sarı-Lacivertlileri ekibiyle birlikte tüm detaylarına kadar analiz eden tecrübeli çalıştırıcı, maç sonrasında, “Düşündüğümüz hiçbir senaryo bizi yanıltmadı. Ne çalıştıysak, ne beklediysek hepsi gerçekleşti” yorumunda bulundu.

Rakibin sahasına çekilip, kontrataklarda gol arayacağını doğru tespit eden Terim, Onyekuru’nun sıkı markaj altında kalacağını biliyordu. Bu yüzden daha çok sorumluluğu orta sahadaki isimlere verdi.

Takımından son ana kadar sabırlı olmasını ısrarla isteyen deneyimli hoca, topun kontrolünün mümkün olduğu kadar kendilerinde kalmasını talep etti.

Mohamed’i, Fener’in iki stoperi arasında tutan ve ileriye çıkartmayan Terim, maç öncesi de stattan kendilerine edilen küfürleri, maç öncesinden başladığı motivasyon konuşmasının sonuna ekleyerek takımını sahaya sürdü ve Florya’ya zaferle dönmeyi başardı. Aslan böylece, psikolojik üstünlüğü de ele geçirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın