C.T Fletcher Kol Antremanı

C.T. Fletcher

Eğer daha büyük kollara sahip olmak istiyorsanız, C.T Fletcher efsanesinin tavsiyelerine kulak vermek zorundasınız. Ancak bu antremanı uyguladığınız taktirde sonuçlarına kendinizi hazır tutmanız gerekmektedir.

C.T Fletcher asla ince davranmaz. Vücut geliştirme kariyeri boyunca her şeyi en üst düzeye çıkarmak üzerine yoğunlaştı ve yaklaştıda.  Bir çok profesyonel sporcunun saygısını kazanarak tam anlamıyla uzman olduğunu kanıtladı. Haydi programın detaylarına bakalım.

 

C.T Fletcher Kol Antremanı

Antremanı C.T Fletcher gibi yapmak isterseniz acı kelimesini aklınızdan çıkarmalısınız. O asla kolay seçeneği kullanmaya inanmıyor. Başa çıkacağınız tek şey ağrı ve acı olacak. C.T Fletcher kol antremanı, her egzersizin başarısızlık noktasına kadar yapılmasına dayanır. Bunun anlamı fiziksel olarak ağırlıkları başka bir noktaya taşıyamacağınız kadar çalışmaktır. Dinlenme aralıkları için, 30-45 saniye gibi düşük aralıklar belirlenmiştir, dediğimiz gibi çok zorlu bir antremandır.

Vücut geliştirme konusundaki bu yaklaşım kesinlikle zor bir iştir. Spor salonunda çok fazla vakit geçirecek ve eve tamamen tükenmiş halde döneceksiniz. Ancak acının bir amacı var. Kaslarınızı, büyümek için itecek ve bu baskıyı karşılamak için tepki olarak doğal bir şekilde kaslarınızda büyüme meydana gelecektir.

Tüm bu antreman için sağlam bir ısınma süreci olmalıdır. Triceps cable pull-down veya biceps cable curl egzersizlerini ısınma setleri için kullanabilirsiniz ancak bu düşündüğünüz gibi bir kaç ısınma tekrarı olmayack. Gerçek bir egzersiz için tam anlamıyla hazır ve pump yaşamanız için yaklaşık olarak 200 tekrar yapacaksınız. Bu miktar çok gözükebilir ancak sadece yeni başlıyorsunuz ve sakatlık riski bu antremanda yüksektir. Haydi antreman programına başlayalım ! 

1.Single-Arm Dumbbell Preacher Curl

Bu hareket C.T Fletcherin favorisi çünkü tamamen izole ve kasların büyümesine odaklanmanıza olanak tanır. Fletcher ile her zamanki gibi, sabit bir sayıda temsilci yoktur, sadece yapabildiğiniz kadarını yapın.

 

2.Overhead Dumbell Triceps Extansiyon

Kollarınıza alternatif bir egzersiz yapmanızı sağlayana triceps extansion zor bir egzersiz gibi gelmeyebilir, ancak ağır kilolarda yapmaya başladığınızda bunun inanılmaz derecede etkili olduğunu göreceksiniz.

 

3.T-Curl

T-Curl, hammer curl ve dumbell curl egzersizlerinin tek bir harekette yapılmasına benzer. Ancak gerçekten kol kaslarınızı işleyen zor bir hareket olmasından ötürü formu tam anlamıyla doğru yapmanız gerekir. Doğru uygulandığı taktirde harika bir kol egzersizidir.

 

4.Triceps Kickback

Bu egzersizin aslında sınırlı tekrar aralığı var ancak bu tekrarları çıkarmak kolay değildir. Kol başına, her sette 40 tekrar yapmak zorundasınız. Dikkatli olun bu hareket gerçekten kol katili olmanızı sağlayacaktır.

 

5.Three- Position Chin-Up

Bu sefer üç çeşitli standart barfik hareketini yapacaksınız. Yakın, normal ve geniş tutuş açılarıyla, biceps vurgulamak amacıyla avuç içleri yüzünüze bakacak şekilde kavrayın ve her pozisyonda 10 tekrar yapın, toplamda 30 tekrar yapmalısınız.

 

6.Under-Bar Triceps Extension

Teorik olarak basittir, ancak pratikte doğru şekilde yapması zor olan bir uygulamadır. Bu egzersiz sadece vücut ağırlığını kullanır. Tricepsinizin doğru şekilde aktif olabilmesi için kafanızın barın altına doğru gittiğinden emin olun.

 

7.Triceps Gaunlet

Yapmanız gereken son bir hareket kaldı. Uzan ve spor arkadaşı ile birlikte 20 tekrar çıkarabileceğin ağırlıkları alın yavaş yavaş ağırlıkları düşürerek devam edin. Toplam 100 tekrar çıkartana kadar bu rutini devam ettirin.

 

C.T Fletcher’in ünlü bir sözü vardır hatırlarsanız, “sana büyümeyi emrediyorum”. Sanırım bu antremanı uyguladıktan sonra büyümeyecek kol yoktur. C.T Fletcher’in bu kol antremanı zor ama kesinlikle işe yaramaktadır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir